WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Tomasz Gollob / Tomasz Gollob na pokładzie samolotu lecącego do Chin. Obok wiceprezydent miasta Grudziądza Marek Sikora.

Gollob jedynką na liście wyborczej. Startuje na radnego w Grudziądzu

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Tomasz Gollob wystartuje w wyborach samorządowych. Komitet Marka Sikory - Łączy nas Grudziądz, zarejestrował właśnie swoje listy. Żużlowy mistrz świata jest numerem 1 w największym okręgu w Grudziądzu.

Tomasz Gollob w kwietniu 2017 roku zakończył sportową karierę. Żużlowiec trenował przed zawodami motocrossowymi i doznał poważnej kontuzji kręgosłupa. Od tamtego czasu leczy się i walczy o powrót do pełnej sprawności. Forma fizyczna sportowca nie uległa poprawie, nadal jest sparaliżowany i porusza się na wózku, ale forma psychiczna wydaje się coraz lepsza. Decyzja o starcie w wyborach jest tego najlepszym przykładem.

- Nie spodziewałem się, że tak szybko i bez namysłu wyrazi zgodę - mówi nam Marek Sikora, wiceprezydent Grudziądza, który kilka dni temu odwiedził Golloba m.in. po to, by nagrać wyborczy klip. Ostatecznie Tomasz nie tylko wystąpił w materiale, w którym zachęca do głosowania na konkretny komitet, ale i stanie na czele jednej z list.

- Tomasza miałem okazję bliżej poznać w trakcie wyjazdu na jego leczenie do Chin - mówi Sikora. - Byłem tam z nim, wspierałem, pomagałem. Podwójnie cieszę się z tego, że podjął wyzwanie. Jasne, że skupia się na rehabilitacji, ale z drugiej strony będzie miał jakieś zajęcie. Nigdy nie był obojętny na los innych ludzi, a teraz będzie mógł im pomóc. Jako radny odpowiadałby bowiem za to, na czym się zna, czyli sport i problemy z niepełnosprawnością. Rozumie bariery tych ludzi, bo jest jednym z nich.

Sikora ucieka od stwierdzeń, że Gollob wchodzi w świat polityki. - To samorząd, a nie wojna polsko-polska na górze. W naszym komitecie jest wiele osób, które weszły zupełnie bezinteresownie, bo chcą budować pozytywną energię, pomóc, zrobić coś dobrego. Tomasz jako rozpoznawalna twarz może zdziałać wiele dobrego. Nasz grudziądzki szpital ma kłopoty. Gollob apelujący do premiera czy ministra, tak zakładam, mógłby bardzo pomóc - kwituje Sikora.

Tomasz w latach 2015-2016 był liderem drużyny MRGARDEN GKM-u Grudziądz na torze. Teraz został jedynką okręgu numer 4 obejmującego największe osiedla mieszkaniowe Grudziądza. Widać, że Sikora wierzy w ogromną siłę przebicia Golloba, bo startuje on z największego (8-mandatowego), a co za tym idzie mającego strategiczne znaczenie okręgu.

Swoją drogą, ciekawe jak na informację o starcie Golloba zareaguje Bydgoszcz. Swego czasu Tomasz był twarzą kampanii obecnego prezydenta Rafała Bruskiego. Z czasem drogi panów jednak się rozeszły.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Dryła, nSport+: W piątce najlepszych trenerów widziałbym Adama SkórnickiegoKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy pochwalasz decyzję Golloba o starcie w wyborach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (62):

    Pokaż więcej komentarzy (59)
    PRZEJDŹ NA WP.PL