Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Billy Janniro (na pierwszym planie) Materiały prasowe / Na zdjęciu: Billy Janniro (na pierwszym planie)

Mistrz świata największą gwiazdą tradycyjnego meczu międzypaństwowego w Auburn

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Nieprzerwanie od 2001 roku na torze w kalifornijskim Auburn rozgrywany jest mecz pomiędzy reprezentacjami Stanów Zjednoczonych i Reszty Świata. W tym sezonie skład przyjezdnych będzie wyjątkowo silny.

Do tej pory udało się przeprowadzić osiemnaście takich spotkań. Trzynaście z nich kończyło się wygranymi drużyny gospodarzy. Amerykanie górą byli także przed rokiem, pokonując Resztę Świata 58:53. Po raz ostatni na żużlowym torze pojawił się wówczas Peter Karlsson. Szwed zdobył sześć punktów.

W przeszłości do Auburn wybierali się także Polacy. Drużynę Reszty Świata reprezentowali m.in. Robert Sawina, Dariusz Śledź, Tomasz Bajerski, Maciej Janowski czy Adrian Gomólski. Na mierzącym zaledwie 200 metrów (1/8 mili) owalu radzili sobie w kratkę.

13 października zawodnicy Reszty Świata staną przed szansą na odniesienie pierwszego zwycięstwa od 2015 roku. W składzie tego zespołu znalazł się chociażby mistrz świata Jason Doyle. Do Stanów polecą także Peter Ljung, Mikkel Michelsen, Martin Smolinski, Rasmus Jensen i Sam Masters.

Spotkanie składać się będzie z 18 wyścigów fazy zasadniczej, podczas której każdy z zawodników pojawi się na torze sześciokrotnie. Następnie odbędą się dwa biegi nominowane - w pierwszym z nich obowiązywać będzie punktacja 4-3-2-1, natomiast w drugim 6-5-4-3. Ponadto zespół, który będzie przegrywał różnicą przynajmniej ośmiu punktów, może skorzystać z jokera.

Składy awizowane:

USA:
1. Billy Janniro
2. Bart Bast
3. Tommy Hedden
4. Russell Green
5. Ryan Bast
6. Charlie Venegas

Reszta Świata:
1. Peter Ljung (Szwecja)
2. Mikkel Michelsen (Dania)
3. Martin Smolinski (Niemcy)
4. Rasmus Jensen (Dania)
5. Sam Masters (Australia)
6. Jason Doyle (Australia)

ZOBACZ WIDEO Start wyścigu żużlowego. Leszek Demski wyjaśnia, kiedy bieg powinien być przerwany

Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL