Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mikkel Michelsen WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Mikkel Michelsen

Emocje gwarantowane. Znamy połowę obsady Memoriału Henryka Żyto

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Znamy połowę uczestników Memoriału Henryka Żyto. Po czterech zawodnikach ujawnionych w czwartek, odsłonięto cztery kolejne karty. Wystąpią Mikkel Michelsen, Artur Czaja, Maksymilian Bogdanowicz i Andriej Kudriaszow.

Memoriał Henryka Żyto odbędzie się 30 września o godzinie 14:30 i ma na stałe zagościć do kalendarza imprez żużlowych. Wcześniej już ujawniono, że pojadą Krystian Pieszczek, Mikkel Bech, Jonas Jeppesen oraz Norbert Kościuch. Kolejne nazwiska pokazują, że w Gdańsku możemy oglądać bardzo fajne ściganie.

Dla Mikkela Michelsena ten sezon był pierwszym, w którym startował w gdańskich barwach. Bardzo szybko zaskarbił sobie serca kibiców Wybrzeża, którzy mocno liczą na to, że będzie on dalej jeździł w czerwono-biało-niebieskim plastronie. Jeden z najlepszych zawodników ligi musi teraz wybrać pomiędzy statusem gwiazdy w tym klubie, a walką w PGE Ekstralidze.

Jednym z najlepszych juniorów Nice 1.LŻ był natomiast Maksymilian Bogdanowicz. Żużlowiec, który tego fachu uczył się w Szwecji, od kilku sezonów startuje w Polsce, gdzie czyni olbrzymie postępy. Przed zawodnikiem Car Gwarant Startu jeszcze okres jazdy ze statusem młodzieżowca i może być łakomym kąskiem dla klubów.

Ten sezon jest natomiast trudny dla kolejnego uczestnika Memoriału Henryka Żyto. Artur Czaja, bo o nim mowa, pojechał w zaledwie 9 meczach ROW-u Rybnik, w których wykręcił średnią biegową równą 1,611. Rybniczanie walczą o awans do PGE Ekstraligi, a on nie dał odpowiednich argumentów temu klubowi. Wciąż jednak drzemie w nim olbrzymi potencjał.

Do Gdańska przyjdzie również Andriej Kudriaszow. Miał on w tym sezonie walczyć o miejsce w składzie forBET Włókniarza Częstochowa, jednak ta rywalizacja nie zakończyła się powodzeniem. Rosjanin wystąpił w pięciu meczach Orła Łódź, w których zaprezentował się z niezłej strony.

Według naszych informacji, pełna lista Memoriału Henryka Żyto powinna być znana do wtorku.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2018: półfinał Fogo Unia Leszno - Betard Sparta Wrocław

Czy wybierasz się na Memoriał Henryka Żyto?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL