WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / PSŻ. Na pierwszym planie Marcel Kajzer.

Jedyny taki turniej w Polsce. Poznaniacy szykują efektowne zakończenie sezonu

Artur Babicz
Artur Babicz
Nietypowy turniej "POCZUJ SPEEDWAY - NIE DOPALACZE" zakończy 30 września sezon żużlowy w Poznaniu. Będzie to mecz, w którym oprócz żużlowej rywalizacji będzie misja społeczną. W obsadzie zawodów będą zawodnicy m.in. Get Well Toruń.

W ostatni weekend września fani żużla ze stolicy Wielkopolski i okolic nie będą mogli narzekać na brak atrakcji. W piątek, 28 września, odbędzie się mocno obsadzony X Aforti Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego, a już w niedzielę, 30 września o godz. 13:45, w Poznaniu odbędzie się wielki mecz pomiędzy Iveston Team a Naturalna Medycyna Team.

Towarzyski turniej w stolicy Wielkopolski oprócz tego, że będzie rozgrywany w niezwykle ciekawej formie to niesie ze sobą duży przekaz społeczny. "POCZUJ SPEEDWAY – NIE DOPALACZE" - tak brzmi hasło przewodnie turnieju. Co ono ma przekazywać?

- Przede wszystkim chcemy zwrócić uwagę na ważny ostatnio problem wśród młodych ludzi. W ciągu ostatnich kilku miesięcy przynajmniej kilkanaście osób straciło życie z powodu zażywania dopalaczy. Poprzez ten turniej chcemy pokazać młodym ludziom, że sport jest doskonałą formą spędzania czasu i co najważniejsze, kibicowanie może dostarczyć ogromnej dawki adrenaliny, która pozytywnie nakręca - mówi Arkadiusz Ładziński, Prezes Iveston PSŻ Poznań.

- Jesteśmy pierwszym żużlowym klubem w Polsce, który porusza ten problem. Jednak mamy nadzieję, że pozostałe zespoły również będą nagłaśniać razem z nami ten problem - dodaje Ładziński

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po gorzowsku

Poza atrakcjami sportowymi, organizatorzy zadbali również o to, aby podczas turnieju przeprowadzona została akcja edukacyjna. - Mamy już przygotowane ulotki edukacyjno-informacyjne dla wszystkich kibiców, które będą rozdawane przez naszych wolontariuszy. Dodatkowo mogę zdradzić, że jesteśmy po rozmowach z przedstawicielami miasta i prawdopodobnie już wspólnie będziemy rozwijać naszą akcję - mówi Prezes Skorpionów.

W związku z akcją, wszystkie dzieci oraz młodzież szkolna do 18 roku życia (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej) mają wstęp wolny na turniej. Natomiast ceny  pozostałych biletów zaczynają się już od 15 zł.

Udział w turnieju potwierdzili już tacy zawodnicy, jak: David Bellego, Marcel Kajzer, Mateusz Adamczewski, Marek Lutowicz (wszyscy Iveston PSŻ Poznań), Daniel Kaczmarek, Marcin Kościelski (Get Well Toruń), Patrick Hansen (KSM Krosno). Natomiast w najbliższych dniach przedstawione zostaną nazwiska kolejnych uczestników turnieju.

- Mogę zdradzić, że możemy się spodziewać przedstawicieli zarówno klubów z PGE Ekstraligi oraz Nice 1.LŻ. Więcej wkrótce! - kończy Ładziński.

Czy turnieje żużlowe powinny mieć misję społeczną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL