WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: prezes Krzysztof Mrozek z zawodnikami ROW-u

Ślepy daltonista z Rybnika i prorok Cieślak (cytaty)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
One man show. Tak można by opisać występy przed kamerą Krzysztofa Mrozka podczas transmisji telewizyjnej z Lublina. Pięciu minut sławy pozazdrościł mu później Marek Cieślak, który chlapnął o słowo za dużo.

- Ten deszcz w Lublinie jakoś dziwnie padał - mówił jeszcze przed meczem Krzysztof Mrozek, gdy jego ROW Rybnik zgłaszał zastrzeżenia do stanu nawierzchni przy Al. Zygmuntowskich. Przedstawiciele klubu z Górnego Śląska podkreślali, że pola startowe oraz metrowy pas przy krawężniku są mocniej namoczone niż pozostała część toru. Ostatecznie sędzia Michał Sasień wsłuchał się w opinie rybniczan i zarządził dodatkowe ubijanie, a zawody rozpoczęły się z opóźnieniem.

Mrozek i jego zespół doskonale wiedzieli o co jadą, bo ROW bronił 14-punktowej zaliczki z pierwszego meczu. Niektórzy nawet zaczęli się zastanawiać, co prezes Rekinów zrobi po awansie do PGE Ekstraligi. - Ciekawie to się zrobi jak Mrozek kupi niezmywalną farbę. Będzie jak w filmie "Chłopaki nie płaczą", że wpadnie pomalowany Bolec-Kolec do Ekstraligi - rzucił podczas transmisji w Polsacie Sport Ryszard Dołomisiewicz.

Mecz w Lublinie rozpoczął się jednak po myśli Speed Car Motoru Lublin, a Dołomisiewicz nadal brylował przed mikrofonem. - Aleksander Wielki pół świata zawojował na swoim koniku Bucefale. Przed Lampartem też wszystko jeszcze możliwe - opisywał jazdę Dawida Lamparta ekspert słonecznej stacji.

Gdy awans wymykał się z rąk rybnickim Rekinom, powody do nerwów miał prezes Mrozek. - Być może mam ciemne brele (po śląsku okulary - dop. aut.) i nie widzę. Idę do okulisty. Jestem jedynym daltonistą w Rybniku. Na dodatek ślepym i przyjechałem do Lublina - mówił prezes o sytuacji w biegu jedenastym, gdy Joel Kling próbował zakładać Troya Batchelora i doprowadził do upadku swojego i Australijczyka.

- Przepraszam - stwierdził po przegranym meczu w Lublinie kapitan ROW-u, Kacper Woryna. Tyle, że akurat 22-latek nie ma za co przepraszać. On w przeciągu całego sezonu nie zawiódł oczekiwań kibiców zielono-czarnych. Przegrana batalia o PGE Ekstraligę boli rybnickich kibiców o tyle, że teraz pewnie Woryna wyfrunie do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Za to w PGE Ekstralidze brązowy medal wywalczyła Betard Sparta Wrocław. - Zostawmy te dywagacje - mówił przed meczem w nSport+ Rafał Dobrucki, pytany o swoją przyszłość w klubie.

Medalu wrocławian nie byłoby, gdyby nie skuteczna jazda Macieja Janowskiego. Kapitan Betard Sparty przystąpił do meczu w Częstochowie poobijany po sobotnim Grand Prix. - Żużel to nie piłka nożna. Nie mamy tylu zmienników - zauważył Janowski.

Rozczarowany brakiem medalu nie był za to trener Marek Cieślak. Szkoleniowiec forBET Włókniarza Częstochowa przekonywał, że kluczowa dla losów rywalizacji o medal była sytuacja z pierwszego meczu, gdy wykluczony w jednym z wyścigów został Fredrik Lindgren. - Prorokiem nie jestem, ale jak sędzia wykluczył wtedy Lindgrena, to pomyślałem, że braknie nam punktów - ocenił trener.

- Moje stosunki z właścicielami klubu się nie układają - rzucił też Cieślak w pomeczowej rozmowie, czym rozpoczął dyskusję na temat swojej przyszłości w Częstochowie. Zakończył ją w poniedziałek, przepraszając prezesa Michała Świącika, że jego słowa zostały źle zinterpretowane.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga: trofeum przechodnieKup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy jesteś zaskoczony porażką ROW-u Rybnik w finale Nice 1. LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL