Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Protasiewicz i Emil Sajfutdinow WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Piotr Protasiewicz i Emil Sajfutdinow.

Falubaz i ROW powinni być w Ekstralidze. Kugler ponawia apel o powiększenie rozgrywek

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Zdaniem Michała Kuglera zarówno ROW, jak i Falubaz zasłużyli na jazdę w PGE Ekstralidze. Nasz ekspert sugeruje, że ligowi działacze powinni czym prędzej rozpocząć dyskusję o powiększeniu rozgrywek.

Wszyscy przyzwyczailiśmy się już do tego, że PGE Ekstraliga liczy osiem klubów. Swego czasu innego wyjścia po prostu nie było. Kondycja finansowa ośrodków na zapleczu była opłakana i często nikt się nie kwapił do tego, by awansować. W ostatnich latach uległo to jednak zmianie, a kandydatów do jazdy w wyższej klasie rozgrywek jest zdecydowanie więcej niż miejsc.

Doskonałym przykładem tego są baraże. Zmierzą się w nich Falubaz Zielona Góra i ROW Rybnik. Oba zespoły, jak podkreśla Michał Kugler, pod względem organizacyjnym, finansowym i kadrowym, to poziom ekstraligowy. - Wielka szkoda, że jednego z tych klubów w najwyższej klasie rozgrywek nie będzie. Nie tak to powinno wyglądać - mówi były wiceprezes gorzowskiej Stali.

- Spadek Falubazu będzie wielką stratą dla Ekstraligi. To przecież wielka marka, wielokrotny mistrz kraju i zespół, który gromadzi na stadionie i przed telewizorami tłumy kibiców. To samo można powiedzieć jednak też o rybnickim ośrodku żużlowym. Bez względu na to, jakim wynikiem zakończy się baraż, szkoda będzie jednej z drużyn, która pojedzie za rok w pierwszej lidze. Mimo że pod każdym względem pasuje do Ekstraligi - zauważa Kugler.

Nasz ekspert apeluje więc do ligowych i klubowych działaczy, o przemyślenie pomysłu, jakim jest powrót do 10-zespołowej Ekstraligi. - Podnoszę nie po raz pierwszy ten temat. Uważam, że jest to bardzo dobry moment, by podąć tę trudną, ale ważną dla naszego żużla decyzję - mówi. - Myślę, że wszyscy potrzebujemy tego, by produkt, jakim jest Ekstraliga, dalej się rozwijał. Przy ośmiu drużynach jego jakość jest taka sobie. Cierpią poza tym silne ośrodki żużlowe, które muszą jeździć ligę niżej - przekonuje Michał Kugler.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga: trofeum przechodnieCzy Ekstraligę należy powiększyć do dziesięciu drużyn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (137):

 • DonLemon ACM and CKM Zgłoś
  Można o tym pomyśleć, ale w żadnym razie w tym sezonie. Zasady muszą być jasne na początku danego sezonu jeśli ma to wyglądać poważnie.
  • nutka55 Zgłoś
   Przecież to już było w roku 2012 i 2013. Jedyny plus z 10-cio drużynowej ligi jest taki, że można obejrzeć więcej meczy w RZ. No i pewnie nie byłoby miesięcznej przerwy.
   • xerox Zgłoś
    Taa a jak w przyszłym sezonie spadał będzie Toruń to krawaciaże będą opcjowali o ponowne powiększenie ligi .No jak klub z takimi tradycjami i stadionem...jemu ekstraliga się
    Czytaj całość
    należy!Banda ułomów (wróżbitów) zabijających sport.
    Wszystkie komentarze (137)

    Komentarze (137)

    ×
     Wszystkie komentarze (137)
     PRZEJDŹ NA WP.PL