WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Piotr Protasiewicz i Emil Sajfutdinow.

Falubaz i ROW powinni być w Ekstralidze. Kugler ponawia apel o powiększenie rozgrywek

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Zdaniem Michała Kuglera zarówno ROW, jak i Falubaz zasłużyli na jazdę w PGE Ekstralidze. Nasz ekspert sugeruje, że ligowi działacze powinni czym prędzej rozpocząć dyskusję o powiększeniu rozgrywek.

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Wszyscy przyzwyczailiśmy się już do tego, że PGE Ekstraliga liczy osiem klubów. Swego czasu innego wyjścia po prostu nie było. Kondycja finansowa ośrodków na zapleczu była opłakana i często nikt się nie kwapił do tego, by awansować. W ostatnich latach uległo to jednak zmianie, a kandydatów do jazdy w wyższej klasie rozgrywek jest zdecydowanie więcej niż miejsc.

Doskonałym przykładem tego są baraże. Zmierzą się w nich Falubaz Zielona Góra i ROW Rybnik. Oba zespoły, jak podkreśla Michał Kugler, pod względem organizacyjnym, finansowym i kadrowym, to poziom ekstraligowy. - Wielka szkoda, że jednego z tych klubów w najwyższej klasie rozgrywek nie będzie. Nie tak to powinno wyglądać - mówi były wiceprezes gorzowskiej Stali.

- Spadek Falubazu będzie wielką stratą dla Ekstraligi. To przecież wielka marka, wielokrotny mistrz kraju i zespół, który gromadzi na stadionie i przed telewizorami tłumy kibiców. To samo można powiedzieć jednak też o rybnickim ośrodku żużlowym. Bez względu na to, jakim wynikiem zakończy się baraż, szkoda będzie jednej z drużyn, która pojedzie za rok w pierwszej lidze. Mimo że pod każdym względem pasuje do Ekstraligi - zauważa Kugler.

Nasz ekspert apeluje więc do ligowych i klubowych działaczy, o przemyślenie pomysłu, jakim jest powrót do 10-zespołowej Ekstraligi. - Podnoszę nie po raz pierwszy ten temat. Uważam, że jest to bardzo dobry moment, by podąć tę trudną, ale ważną dla naszego żużla decyzję - mówi. - Myślę, że wszyscy potrzebujemy tego, by produkt, jakim jest Ekstraliga, dalej się rozwijał. Przy ośmiu drużynach jego jakość jest taka sobie. Cierpią poza tym silne ośrodki żużlowe, które muszą jeździć ligę niżej - przekonuje Michał Kugler.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga: trofeum przechodnieRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Ekstraligę należy powiększyć do dziesięciu drużyn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (313):

    Pokaż więcej komentarzy (310)
    PRZEJDŹ NA WP.PL