Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz SzczepaniakWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Mateusz Szczepaniak

Mateusz Szczepaniak: Zawaliłem ten mecz (wywiad)

Michał Mielnik
Michał Mielnik
W niedzielę ROW Rybnik przegrał w Lublinie z Speed Car Motorem 37:53. Rybnicki zespół roztrwonił 14-punktową przewagę i przegrał bezpośrednią walkę o awans do Ekstraligi. Po spotkaniu Mateusz Szczepaniak wyznał, że przyznaje się do zawalenia meczu.

Michał Mielnik, dziennikarz WP SportoweFakty: Jakie drzemią w panu emocje po tym spotkaniu?

Mateusz Szczepaniak, zawodnik ROW-u Rybnik: A jak można się czuć po przegranym finale? Tym bardziej, że mieliśmy dużą zaliczkę z pierwszego meczu i wydawało się, że jesteśmy w komfortowej sytuacji. Jednak życie to zweryfikowało i byliśmy słabsi. 

W ostatnim czasie wydawało się, że wrócił pan do bardzo dobrej formy. 

To prawda, było "okej" w ostatnich spotkaniach. W Lublinie nie mogłem w ogóle ze startu wyjść. Przegrywałem walkę pod taśmą, później miałem problemy z zapłonem, bo w trzecim moim starcie kompletnie stracił moc i nie chciał wejść na wyższe obroty.

Co nie zagrało w Lublinie?

Ciężko to komentować na ten moment. Odjechałem słabe spotkanie i zdecydowanie nie pomogłem chłopakom, aby ten awans był nasz. Przyznam się do tego, że zawaliłem ten mecz. Trzy punkty to zdecydowanie za mało, aby wywalczyć Ekstraligę.

Czym gospodarze was zaskoczyli?

Trudne pytanie... Po prostu byli lepsi. Lepsi byli na starcie i lepiej rozgrywali pierwszy łuk. Tak to wyglądało. Na trasie ciężko było cokolwiek zrobić na tym torze, bo warunki były różne w różnych miejscach tego toru, a dodatkowo geometria i szerokość toru nie pozwala na dużo walki. Byli lepsi i wygrali. 

Przed spotkaniem mieliście sporo zastrzeżeń do stanu nawierzchni lubelskiego toru. O co tak naprawdę chodziło?

Cały tor był "okej", tylko przy krawężniku była ścieżka półtorametrowa i to było spore błoto. Nikt nie chciał tego ściągnąć tylko chcieli to ubić. Nawierzchnia była bardzo, bardzo gumowa, odróżniała się od całej reszty toru i do tego mieliśmy zastrzeżenia.

Przed wami jeszcze dwa spotkania barażowe. Czy patrząc na to, że w drużynie Falubazu Zielona Góra nie będzie Patryka Dudka zwiększa to wasze szanse?

To jest sport, to jest żużel. Wszystko jest możliwe i wszystko jest w grze, póki nie skończy się ostatni wyścig. Ciężko jest cokolwiek porównywać. Na pewno nie będzie łatwo, będą trudne zawody i wiemy o tym. Z każdym można wygrać.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga: trofeum przechodnie

Czy zgadzasz się ze słowami Mateusza Szczepaniaka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

 • Hessus Zgłoś
  Kolejny sezon dziwnie zawalony w decydującym momencie ze strony Szczepaniaka. Czyżby obaw przed awansem, że sobie nie poradzi w EE i zostanie odstawiony? Są żużlowcy, którzy pewnej
  Czytaj całość
  granicy nie przekroczą i ich miejsce jest w niższych ligach.
  • Maciek Adamek Zgłoś
   Na luzie bez tłumaczeń oceny zawdników za CAŁY finałTroy-3-Karpov-2Lebiediew - 4+Szczepan-2+Woryna - 4Chmiel - 1+Skupień - za mało do ocenyD.Lampart - 3+Kling - 2+Miesiąc -
   Czytaj całość
   4+Lambert - 4Jonsson - 5Bober - za mało do ocenyW.Lampart - 3
   • Maciek Adamek Zgłoś
    Czy zawalił ten mecz? niepowiedzialbym. Nie od dziś wiadomo że na wyjazdach nie jedzie. To samo można powiedzieć o Karpovie. Rybnik niech żałuje że nie wystawił Craiga bo na wyjazd by
    Czytaj całość
    się nadał
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL