Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marek Cieślak WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Marek Cieślak

Jan Krzystyniak. Na pełnym gazie: Marek Cieślak nie potrafi przegrywać. Czwarte miejsce to klęska (felieton)

Jan Krzystyniak
Jan Krzystyniak
W swoim najnowszym felietonie Jan Krzystyniak odniósł się do medialnego kabaretu, który rozpętał po meczu o trzecie miejsce Marek Cieślak. - Trener Włókniarza nie potrafi przegrywać - uważa nasz ekspert.

Na pełnym gazie to cykl felietonów Jana Krzystyniaka, byłego żużlowca i szkoleniowca, a obecnie cenionego żużlowego eksperta.

***

Zauważyłem, że w klubie, w którym pracuje trener Marek Cieślak, na zakończenie sezonu sytuacja się powtarza. Przypominam sobie sytuację z Ostrowa, kiedy to Marek Cieślak objął pierwszoligową Ostrovię Ostrów Wlkp. Zakończenie współpracy odbyło się w burzliwy sposób. Dostrzegłem, że Marek nie umie przegrywać. To człowiek, który nie potrafi przyznać się do własnej winy. Trudno jest ją niejednokrotnie wskazać, bo może ona leżeć po stronie zawodników, zarządu czy właśnie trenera, ale tej winy nigdy nie ma po stronie Marka. To wynika z jego wypowiedzi.

Uważam, że próbuje obwiniać wszystkich wokoło. Nie wiem czy jest to pod wpływem emocji. Nie chcę się zagłębiać czy emocje bądź chwila zapomnienia powodują, że Marek staje się tak bardzo wylewny. Nie wiem też po czyjej stronie leżała prawda w tej sytuacji, ale zawsze z jego wypowiedzi wynika, że winny jest ktoś inny, w tym przypadku właściciele Włókniarza czy wcześniej z Ostrowa. Nie wiem, jak skończyło się rozstanie w Zielonej Górze, ale z tego co słyszałem, też nie wyglądało to najlepiej. 

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga: trofeum przechodnie

Wiemy, że przez kilka lat Marek Cieślak to był taki David Copperfield polskiego speedwaya. Obejmując jakiś zespół, robił wynik, ale wiemy, jak to wszystko wyglądało i jakimi składami dysponował. Zawsze mówiłem, że tam gdzie idzie Marek Cieślak to budżet klubu musi być nieprawdopodobnie wysoki. Przyjście Marka wiąże się z zakupem kilku znakomitych zawodników. Ta magia przez ostatnie lata prysnęła i sądzę, że Marek nie potrafi zrozumieć i dopuścić do siebie myśli, że w jakiś sposób może być tej sytuacji winien.

Dla mnie czwarte miejsce Włókniarza to klęska tej drużyny. W ubiegłym roku zespół z Częstochowy odniósł ogromny sukces zajmując z gorszym składem piąte miejsce. Nie prowadził ich wtedy Marek Cieślak, tylko Lech Kędziora. Dla mnie Włókniarz rok temu był największym zaskoczeniem na plus. Teraz widzieliśmy, jak ogromną pomoc finansową ze strony miasta otrzymał ten klub, tylko po to, aby drużyna osiągnęła znaczący wynik. Takowym według mnie jest miejsce na podium. Drugie i trzecie to na otarcie łez, bo wiadomo, że zawsze liczy się tylko pierwsze, gdyż to o nim wszyscy będą pamiętać. W Częstochowie dokonano wzmocnień, między innymi ściągnięto właśnie Marka Cieślaka. Tymczasem osiągnięto tylko czwarte miejsce i uważam, że jest to porażka tego zespołu. Wydaje mi się, że Marek nie może tego przyjąć. Przyzwyczaił się do tego, że gdzie jest, tam jest wynik. Te czasy się skończyły.

Na koniec strony sobie wszystko wyjaśniły. Widać, że Marek Cieślak ochłonął i żałował swoich słów. Przypuszczam, że najprawdopodobniej nie miał propozycji z żadnego klubu. Odchodząc z Włókniarza w tym przypadku kończyłby karierę trenerską. Podejrzewam, że ofert nie było, więc co mu pozostało? Ochłonął, przeprosił i wyraził skruchę.

Jan Krzystyniak

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy zgadzasz się z Janem Krzystyniakiem, że 4. miejsce to porażka Włókniarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (40):

 • DonLemon ACM and CKM Zgłoś
  Nie mogę się zgodzić z Krzystyniakiem. Zeszłoroczne 5 miejsce to był niemalże cud, bo skład był na 7-8. Fantastyczny wynik, ale po delikatnych wzmocnieniach chyba nikt nie sądził
  Czytaj całość
  przed sezonem, że drużyna z Musielakiem, Miedzińskim (obaj wówczas bez formy), bez juniorów (Gruchalski miał poprzedni sezon przeciętny) mierzyła w medale zostawiając za sobą kogokolwiek z tych mocarzy - Unia, Stal, Sparta, Apator. Co do oceny Marka Cieślaka pewnie ziarno prawdy jest w tych wypowiedziach, ale i tak osąd mocno brutalny.
  • Tlokston Zgłoś
   Ja myślę, że P. Jak Krzystyniak jest zazdrosny. Jako ekspert to jego opinie są jak z du..py. Nie zastanawia Pana dlaczego przez cały sezon startuje junior Świącik? Mimo, że nie zdobywa
   Czytaj całość
   punktów, popełnia kardynalne błędy jest w każdym meczu. Może Panie Janie jest pan zbyt głu..pi aby przeprowadzć rzetelne analizy?
   • 12Mexico Zgłoś
    Fakt, nie umie przegrywać Narodowy.Ale 4 miejsce, to żadna klęska - Włókniarz zostawił w tyle świetny zespół z rzekomo genialnym (okrzyknięto to tu na SF) menedżerem Jackiem
    Czytaj całość
    Frątczakiem. Brąz był w zasięgu, był bardzo blisko. Sparta wygrała, bo ma gwiazdora Maksa Drabika w składzie, który wygrał im ten medal.A inna sprawa, że jak pisze SlavicPride Pan Marek lubi jak ma mocny zespół. Do którego jeszcze swoje szczęście i niezawodnego nosa dokładając - wszystko gra.
    Wszystkie komentarze (40)

    Komentarze (40)

    ×
     Wszystkie komentarze (40)
     PRZEJDŹ NA WP.PL