Najnowsze Wyniki/Kalendarz
SGP w Hallstavik Maciej Janowski prowadziWP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / SGP w Hallstavik. Maciej Janowski prowadzi

Elitserien: Pogoda górą w Eskilstunie. Finał przełożony

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Intensywne opady deszczu, które w środę nawiedziły Eskilstunę, uniemożliwiły rozegranie finału pomiędzy Smederną a Dackarną Malilla. Powtórka we wtorek.

Organizatorzy nie dawali za wygraną i koniecznie chcieli przygotować nawierzchnię do ścigania. Było to jednak karkołomne zadanie, bowiem owal przyjął bardzo dużo wody i zostało na nim wiele kałuż.

Wstępnie zdecydowano, że prace przy torze mogą potrwać nawet 2 godziny. Finalnie postanowiono, że ostateczna decyzja zapadnie o 20:20. Wówczas dano za wygraną i mecz przełożono na wtorek, 2 października. Dawno finał ligi szwedzkiej nie odbywał się o tak późnej porze roku.

Przypomnijmy, że w uprzywilejowanej sytuacji jest Eskilstuna Smederna, która we wtorek wygrała w Malilli z Dackarną 46:44. Kowale bronią mistrzowskiego tytułu. W finale Elitserien ma pojechać w sumie czterech Polaków: Maciej Janowski, Krzysztof Kasprzak, Paweł Przedpełski (Dackarna) oraz Krzysztof Buczkowski (Eskilstuna).

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po gorzowsku

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL