Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kibice Stali GorzówWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Kibice Stali Gorzów

Kibice Stali nie pomogli własnej drużynie. Kontrowersje w Lesznie

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Do kuriozalnej sytuacji doszło w trakcie wielkiego finału PGE Ekstraligi. Gdy zawodnicy Cash Broker Stali Gorzów złapali wiatr w żagle, mecz został przerwany na kilka minut, bo kibice gości odpalili race w swoim sektorze.

Po tym jak w pierwszym spotkaniu Cash Broker Stal Gorzów pokonała Fogo Unię Leszno zaledwie różnicą dwóch punktów, gorzowianie nie byli faworytami rywalizacji o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. W rewanżu leszczynianie bardzo szybko zniwelowali straty z pierwszego spotkania i wydawać się mogło, że losy walki o tytuł najlepszej drużyny w kraju zostały rozstrzygnięte.

Zawodnicy Stali przystąpili do kontrataku w ósmej gonitwie, w której wygrali podwójnie. W tym momencie goście zbliżyli się do leszczyńskich "Byków" na dystans czterech punktów.

Wtedy swoją obecność na finale PGE Ekstraligi postanowili zaznaczyć kibice gości. W ich sektorze odpalono race, co wymusiło przerwę w spotkaniu. Sędzia wznowił rywalizację dopiero w momencie, gdy atmosfera na trybunach się uspokoiła. Takie zachowanie gorzowskich fanów krytykował w nSport+ Mirosław Jabłoński.

- Mieliśmy prawidłowe postępowanie ze strony sędziego. Przedłużył przerwę, gdy zobaczył zamieszki i odpalenie racy. Później arbiter przerwał procedurę startu do biegu dziewiątego, bo incydenty się powtórzyły - mówił w studiu nSport+ Leszek Demski.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o imprezach masowych, odpalanie rac podczas zawodów sportowych jest zakazane. Należy oczekiwać, że fani z Gorzowa za swój wybryk zapłacą wysoką cenę. 

Fogo Unia Leszno
Moje Bermudy Stal Gorzów
50:40Bieg .
Relacja Live


ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po gorzowsku

Czy popierasz karanie kibiców za odpalanie rac podczas zawodów sportowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

×
    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL