WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Greg Hancock

Czarne chmury nad Speedway Diamond Cup. Słoweńcy informują o odwołaniu zawodów

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Czarne chmury zbierają się nad turniejem Speedway Diamond Cup. Jak poinformowali działacze AMD Krsko, zawody zaplanowane na 13 października nie dojdą do skutku. - Promotor nie przestrzegał warunków podpisanego kontraktu - głoszą Słoweńcy.

Cykl Speedway Diamond Cup to nowa inicjatywa, której pomysłodawcą jest Ireneusz Nawrocki. Do tej pory odbyły się dwa turnieje - pierwszy we francuskim Lamothe Landerron, a kolejny w szwedzkiej Motali. Nie obyło się jednak bez przeszkód, bo jeszcze przed inauguracją we Francji z rywalizacji zrezygnowało kilku żużlowców. W efekcie zawody rozgrywano w okrojonej stawce i w innej formule.

O ile kolejną imprezę w Szwecji udało się odjechać zgodnie z planem i na starcie stanął komplet uczestników, o tyle Nawrocki może mieć problem z organizacją turnieju w Słowenii.

Tamtejszy klub AMD Krsko poinformował, że zawody zostały odwołane. - Drodzy kibice, z przykrością informujemy o odwołaniu Speedway Diamon Cup, czyli zawodów zaplanowanych na 13 października. Promotor tej serii nie wywiązywał się z warunków podpisanego kontraktu i mimo naszych starań w ciągu ostatnich dni, by rozwiązać pewne problemy, nie jesteśmy w stanie zorganizować turnieju. Wszyscy, którzy nabyli już bilety na tę imprezę, otrzymają zwrot pieniędzy. Będzie to możliwe od poniedziałku (8 października). Jeśli ktoś potrzebuje jakiejkolwiek pomocy w tej sprawie, prosimy o kontakt - głosi oświadczenie słoweńskich działaczy. 

Ostatni turniej finałowy SDC ma się odbyć 14 października na stadionie w Rzeszowie.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po gorzowsku

Czy podoba ci się pomysł organizacji Speedway Diamond Cup?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (59):

    Pokaż więcej komentarzy (56)
    PRZEJDŹ NA WP.PL