WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu od lewej: prezydent Krosna Piotr Przytocki, wiceprezydent Bronisław Baran i wiceprezes Wilków Krosno - Grzegorz Leśniak

Nowy klub z Krosna oficjalnie zaprezentowany. W ciągu 5 lat ma być PGE Ekstraliga!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Wilki Krosno S.A. - tak nazywa się nowy klub, który zajmie miejsce zawieszającego działalność KSM-u. Nowy podmiot, który w przyszłym roku planuje wystartować w rozgrywkach 2. ligi, w środę został oficjalnie zaprezentowany w Urzędzie Miasta.

Prezesem nowego klubu jest Robert Dobosz, wiceprezesem Grzegorz Leśniak. Według założeń zespół będzie tworzony przez "zawodników gwarantujących dobry poziom sportowy i jednocześnie zintegrowanych na nową jakość klubu". Długofalowa strategia działaczy zyskała pełne poparcie władz miasta w osobach prezydenta Piotra Przytockiego i wiceprezydenta Bronisława Barana.

Główne założenia 5-letniego planu rozwoju sportu żużlowego w Krośnie:
- budowa profesjonalnie zarządzanego klubu, który w czasie pięciu lat (2019-2023) ma awansować do PGE Ekstraligi,
- utworzenie klubowego marketingu (telewizja internetowa, profesjonalnie prowadzona strona internetowa - wilkikrosno.pl i social media, sklep z gadżetami, eventy promujące klub i jego partnerów),
- odbudowa sportu motorowego wśród dzieci i młodzieży (solidne podłoże sprzętowe i kadra trenerska szkółki żużlowej),
- szeroka i profesjonalna współpraca z mediami ogólnokrajowymi i regionalnymi (utworzenie biura prasowego i działu PR),
- rozbudowa stadionu przy Legionów (nowa trybuna /projekt jej budowy na pierwszym łuku jest bliski ukończenia/, oświetlenie - na mocy współpracy z samorządem miasta),
- powołanie klubu Ambasadorów Marki Wilki Krosno (osobowości dobrze znane w kraju, wspierające i promujące klub i jego działania - pierwszym został Gabriel Waliszko),

Jak informują Wilki: "Projekt został opracowany na solidnych fundamentach. Kapitał ludzki w postaci znanych krośnian i ich korzeni oraz wsparcie biznesowe firm z Krosna i regionu, a także z kraju mają stworzyć nową jakość na sportowej mapie Polski".

Głównym sponsorem Wilków została Grupa Cellfast (jeden z czołowych polskich przetwórców tworzyw sztucznych oraz wiodący producent węży, akcesoriów ogrodowych, systemów rynnowych i podsufitek w tej części Europy). Partnerem Wilków Krosno została również firma Marty Półtorak - Marma Polskie Folie (będzie wspierać klub przede wszystkim w zakresie szkolenia młodzieży). Jedną z nowych firm - partnerów klubu jest wiodący producent podłóg o wysokiej jakości - Baltic Wood. Z nowym klubem zostają też niektórzy sponsorzy KSM-u, mowa o firmach Marway i Eba.

KSM znika z żużlowej mapy Polski po 12 latach. Na konferencji prasowej nie zabrakło słów wdzięczności dla Janusza Steligi i reszty działaczy tego klubu za wykonaną prace, tak ze strony miasta, jak i przedstawicieli Wilków.

Prezes Robert Dobosz w sporcie żużlowym jest od 30 lat, ale dotąd tylko jako kibic. Na co dzień pracuje w branży tworzyw sztucznych. - Wilki to nowy klub, nowa idea, nowe możliwości. Będę go tworzył z grupą ludzi, którym ufam i którzy znają się na swojej pracy - powiedział. Wilki, tak jak KSM, chcą być znane z bycia dobrym płatnikiem. W trakcie konferencji podpisano list intencyjny dotyczący współpracy z Urzędem Miasta.

W 2019 roku celem drużyny będą play-offy 2. Ligi Żużlowej (niewykluczone, że sezon rozpocznie Memoriał Romana Gąsiora), a w 2020 roku walka "o coś więcej". Do klubu spływają już pierwsze oferty od zawodników. Wilki chcą zatrzymać dwóch lub trzech zawodników KSM-u, którzy osiągnęli najlepsze średnie. Jeśli chodzi o nowych żużlowców, to klub na razie nabiera wody w usta i nie chce podawać żadnych nazwisk, ale możliwe, że skład będzie oparty na zawodnikach z Polski południowo-wschodniej.

Klub na razie nie zdradza też kto będzie pełnił funkcję trenera i menedżera drużyny. - To były, dobry zawodnik, który zna się na sprzęcie i torze. Trener i menedżer mają być mocną stroną Wilków - powiedział Grzegorz Leśniak.

Budżet na 2019 roku na pewno będzie wyższy niż milion złotych, ale dokładnie klub nie jest w stanie jeszcze podać kwoty, ile on wyniesie. Jednym z głównych partnerów ma być też miasto, a kwota jaką będzie wspierać Wilki będzie zależeć m.in. od wyników. - Punkt startu jest podobny jak w przypadku KSM-u. Jeśli będą wyniki, to możliwe będzie większe wsparcie. Miasto wprowadziło system stypendialny, który pozwala dedykować pieniądze konkretnym osobom, które reprezentują miasto - powiedział prezydent Piotra Przytocki. - Zależy nam, że jeśli na kierownicach będzie reklama Krosno Miasto Szkła, to żeby to nie było stłuczone szkło - dodał.

W ciągu najbliższych dni ogłoszony ma być konkurs na logotyp klubu Wilki Krosno.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo 2019 PZM Warsaw FIM SGP of PolandKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy wierzysz, że Wilki Krosno w ciągu 5 lat awansują do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (87):

    Pokaż więcej komentarzy (84)
    PRZEJDŹ NA WP.PL