Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel Kaczmarek WP SportoweFakty / Paweł Wilczyński / Na zdjęciu: Daniel Kaczmarek

Grand Prix dla Kaczmarka to zbyt wysokie progi (noty)

Bartłomiej Ruta
Bartłomiej Ruta
Kapitalnie jechał Bartosz Zmarzlik podczas GP w Toruniu. Całkowicie odmiennie należy ocenić występy Przemysława Pawlickiego i Daniela Kaczmarka. Obaj polscy żużlowcy zajęli ostatnie miejsca i nie pokazali nic wielkiego.

Bartosz Zmarzlik 5. Gorzowianin kapitalnie jechał do piątej serii startów. To wtedy przegrał swój pierwszy wyścig z Artiomem Łagutą. Później już było gorzej. Wyglądało to tak, jakby zabrakło mu przysłowiowej pary. Nie zmienia to jednak faktu, że Zmarzlik dał nam nadzieje i emocje. Gdyby nie on, ten turniej byłby całkiem stracony dla Polaków. Mijanie rywali na trasie w pierwszym wyścigu to był majstersztyk i doskonała ozdoba sobotniego wieczoru. Odwaga, prędkość i balans ciała to połączenie tych trzech elementów dało Polakom kapitalne emocje i wiarę w ostateczny sukces. Tego najważniejszego jednak zabrakło, ale Bartosz Zmarzlik może być z siebie dumny.

Maciej Janowski 2. Totalnie zawalił swoje pierwsze dwa wyścigi. Najpierw nie wytrzymał presji i ruszył przed taśmą i choć jej nie dotknął, złapał ostrzeżenie. W kolejnej serii dał się minąć na trasie Doyle'owi i Sajfutdinowowi. Ewidentnie nasz reprezentant nie wytrzymał ciśnienia związanego z walką o brązowy medal, a szkoda, bo z perspektywy całego sezonu solidnie na niego pracował. Niestety Janowski kończy ten rok na tym samym miejscu co sezon temu. Z tego jednak należy się cieszyć. Widać, że Polak trzyma poziom, a do tego daje nam duże emocje. Przez cały rok bił się o medale i mamy uzasadnione podstawy sądzić, ze za rok będzie podobnie.

Przemysław Pawlicki 1. To nie był turniej, ale również cały rok Pawlickiego. Debiutant w gronie stałych uczestników woził głównie ogony. Tak samo było w tym turnieju. Jedyny punkt zdobył na równie słabym Danielu Kaczmarku i to smutne podsumowanie roku w wykonaniu zawodnika MrGarden GKM. Pawlicki wypada z cyklu GP i niestety, ale musimy napisać, że solidnie na to zapracował.

Daniel Kaczmarek 1. W jaki sposób trafił do stawki turnieju, to wszyscy fani wiedzą. Po jego występie chyba nikt nie spodziewał się wiele więcej, bo Kaczmarek to nie ta półka. Mamy w Polsce kilkunastu jak nie kilkudziesięciu lepszych żużlowców i tylko szkoda, że klubowi działacze aż tak szastają dzikimi kartami na turnieje GP. Jedyne co zdobył to doświadczenie i mamy nadzieje, że zaowocuje to w niedalekiej przyszłości.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland

Czy zgadzasz się z naszymi ocenami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

 • KSFZ Zgłoś
  Ta rydzyki szanują polskiego kibica.Dla nich liczy się aby był miejscowy a że beznadziejny to już uciekinierów nie obchodzi.
  • Poznaniak z Gorzowa Zgłoś
   Szkoda, że Magic nie potrafi unieść presji, ale z drugiej strony dwa sezony z rzędu na czwartym miejscu to jednak znakomity, choć zapewne dla niego samego frustrujący wynik. Coś czuję,
   Czytaj całość
   że przyszły sezon to będzie podium lub walka o utrzymanie. Oby wahadło poszło w górę.
   • gorzowianin z Mazowsza Zgłoś
    Nie ma się co dziwić jeździe Daniela Kaczmarka. Do zawodników startującym w GP mu daleko. Tylko nie tylko jemu. Na turnieju w Bydgoszczy nic nie pokazali także Smektała i Kubera w czasie
    Czytaj całość
    biegów z seniorami. Bo wszystkim juniorom do czołowych zawodników bardzo daleko. A czy niektórzy z tych juniorów nie wypowiadali się o chęci jazdy w GP.
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

    ×
     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL