Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Dudek przed Craigiem CookiemWP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Patryk Dudek przed Craigiem Cookiem

Znamy dzikie karty na Grand Prix 2019!

Dawid Borek
Dawid Borek
Patryk Dudek, Matej Zagar, Martin Vaculik i Leon Madsen - ta czwórka żużlowców otrzymała stałe dzikie karty na występy w przyszłorocznej edycji Grand Prix. Znamy już zatem wszystkich uczestników walki o IMŚ 2019.

Zgodnie z regulaminem Speedway Grand Prix, dalsze starty w mistrzostwach zapewniła sobie czołowa ósemka tegorocznego cyklu. Kolejnych trzech uczestników SGP 2019 wyłonił turniej Grand Prix Challenge, z którego do elity awansowali Janusz Kołodziej, Niels Kristian Iversen i Antonio Lindbaeck.

Dzikie karty otrzymało trzech zawodników, którzy rywalizowali w tegorocznej edycji GP: Patryk Dudek, Matej Zagar i Martin Vaculik. Debiutantem w rozgrywkach o IMŚ w zmaganiach będzie z kolei Leon Madsen.

Dudek w sezonie 2018 uplasował się na dziewiątej pozycji w generalnej klasyfikacji GP. Polak zapewne utrzymałby się w cyklu, gdyby nie kontuzja ręki, przez którą stracił dwa ostatnie turnieje. Dzika karta dla zielonogórzanina nie jest żadną niespodzianką.

Z powodu urazu, dwie rundy opuścił też Vaculik, a jedną Zagar. Pierwszy z nich w GP 2018 zajął 10. lokatę (79 punktów), zaś Słowak był 13. (52 "oczka").

Madsen to natomiast aktualny mistrz Europy. Duńczyk jeszcze w sobotę, podczas wywiadu telewizyjnego, otwarcie mówił o marzeniach o dzikiej karcie na GP. Te spełniły się dzień później.

Ze stałych uczestników Grand Prix w 2018 roku, z cyklu wypadają z kolei Nicki Pedersen, Chris Holder, Przemysław Pawlicki i Craig Cook.

Uczestnicy GP 2019:
1. Tai Woffinden #108 (Wielka Brytania)
2. Bartosz Zmarzlik #95 (Polska)
3. Fredrik Lindgren #66 (Szwecja)
4. Maciej Janowski #71 (Polska)
5. Greg Hancock #45 (USA)
6. Artiom Łaguta #222 (Rosja)
7. Jason Doyle #69 (Australia)
8. Emil Sajfutdinow #89 (Rosja)
9. Patryk Dudek #692 (Polska)
10. Matej Zagar #55 (Słowenia)
11. Martin Vaculik #54 (Słowacja)
12. Janusz Kołodziej (Polska)
13. Niels Kristian Iversen #88 (Dania)
14. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
15. Leon Madsen (Dania)

Nie znamy jeszcze rezerwowych cyklu.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland

Czy jesteś zaskoczona/y decyzjami organizatorów GP co do dzikich kart?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (66):

Wszystkie komentarze (66)

Komentarze (66)

×
    Wszystkie komentarze (66)
    PRZEJDŹ NA WP.PL