Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Cierniak WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Mateusz Cierniak

Ostrovia - Polonia P.: Perfekcyjny debiut 16-latka. Jechał jak rutyniarz (noty)

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Mateusz Cierniak zaliczył kapitalny debiut w "dorosłym" żużlu. 16-latek wywalczył komplet punktów, a jego MDM Komputery TŻ Ostrovia pokonała Euro Finannce Polonię Piła 55:35 i awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Noty dla zawodników MDM Komputery TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp.:

Bjarne Pedersen 5. Duńczykowi niejednokrotnie zarzucano, że nie radzi sobie w najważniejszych meczach. Doświadczony zawodnik zamknął usta krytykom i odjechał bardzo dobre zawody. Walka z liderami Polonii nie stanowiła dla niego żadnych problemów. W dodatku najczęściej kończyła się jego zwycięstwami.

Zbigniew Suchecki 3. Początek miał niemrawy, ale odpalił w najważniejszym momencie. Kiedy pilanie zastosowali podwójną rezerwę taktyczną, zdołał dojechać do mety przed zawodnikami gości, dzięki czemu TŻ Ostrovia zapewniła sobie awans do Nice 1. Ligi Żużlowej.

Renat Gafurow 4-. Iście kameleonowa forma Rosjanina. W swoim ostatnim starcie popełnił błąd na pierwszym łuku - podniosło jego przednie koło, wskutek czego stracił szanse na zajęcie punktowanej pozycji. Niedzielne spotkanie doskonale zobrazowało dyspozycję Gafurowa w tym sezonie. Rosjanin lepsze występy przeplatał słabszymi.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland

Kamil Brzozowski 3. Po meczu przyznał, że w tym sezonie znacznie lepiej jeździło mu się na wyjeździe. Potwierdza to wynik zawodnika w meczu barażowym, ale podkreślić należy, że w każdym wyścigu niedzielnego spotkania Brzozowski dokładał kolejne punkty do dorobku swojego zespołu. Na plus jego jazda w biegu piątym, kiedy odparł ataki Rafała Okoniewskiego i dowiózł do mety 5:1.

Nicolai Klindt 6. Perfekcyjny występ Duńczyka. 30-latek zaprezentował dyspozycję z rundy zasadniczej, kiedy praktycznie rządził i dzielił na ostrowskim torze. Był właściwie nie do ugryzienia. Lider przez duże "L" i nie będzie zaskoczeniem, jeżeli od niego ostrowianie zaczną budować skład na Nice 1. LŻ.

Kamil Nowacki 3+. Bardzo dobra końcówka sezonu w wykonaniu tego zawodnika. Choć nie zdobył tylu punktów co podczas dwumeczu finałowego, to zdecydowanie dołożył swoją cegiełkę do sukcesu Ostrovii.

Mateusz Cierniak 6. Kosmiczny debiut! Niesamowity wyczyn 16-latka. Młodzieżowiec pojechał kapitalne zawody, zdobywając komplet punktów. Ogromne słowa uznania należą mu się za jazdę w biegu czwartym, kiedy stoczył pasjonujący pojedynek z Tomaszem Gapińskim. Prezentował się niczym stary rutyniarz.

Noty dla zawodników Euro Finannce Polonii Piła:

Rafał Okoniewski 3. Pilanie w niedziele zdobyli łącznie zaledwie cztery "trójki". Dwie z nich były autorstwa właśnie Okoniewskiego. Dwukrotnie dał się jednak przewieźć na 1:5, co było wodą na młyn dla rozpędzonych ostrowian.

Adrian Cyfer 3-. Ten sezon był dla wychowanka gorzowskiej Stali niezbyt udany. Szansę na zatarcie nie najlepszego wrażenia miał w Ostrowie. Na otwarcie bez problemu uporał się z rywalami, a w dalszej części rywalizacji starał się, choć nie zawsze wychodziło.

Tomas H. Jonasson 2. Zaczął perfekcyjnie, ale z każdym kolejnym wyścigiem było coraz gorzej. Jechał bez błysku, rzadko nie nawiązywał walki z rywalami. Z pewnością wszyscy, łącznie z samym zawodnikiem, liczyli na zdecydowanie lepszy występ z jego strony.

Andreas Lyager 5-. Duńczyk zdecydowanie zmazał plamę po pierwszym meczu. Wszedł w meczu bardzo mocno, prezentował odważny styl jazdy, a przede wszystkim był szybki na dystansie. Nie ustrzegł się drobnych błędów, ale spisał się dobrze i nie powinien mieć problemów ze znalezieniem pracodawcy w przyszłym roku.

Tomasz Gapiński 2+. Największy pechowiec niedzielnego spotkania. Zanotował defekt motocykla na prowadzeniu, gdy pilanie mieli jeszcze szanse na odwrócenie losów meczu. To mógł być moment przełomowy, tak się jednak nie stało, a w ostatecznym rozrachunku ten doświadczony zawodnik zaliczył mocno przeciętny występ.

Patryk Fajfer 3. Pozostawił po sobie dobre wrażenie. W dziesiątym biegu przez cztery okrążenia dzielnie odpierał ataki Kamila Brzozowskiego, który dwoił się i troił, aby wyprzedzić młodzieżowca Polonii. Ustrzegł się większych błędów.

Paweł Staniszewski 1. 21-latek nie pomieszał szyków swoim rywalom. Pojawił się na torze zaledwie dwukrotnie i w obu przypadkach nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z zawodnikami Ostrovii.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy zaimponowała ci postawa Mateusza Cierniaka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL