Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nicki PedersenWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Nicki Pedersen

Nicki Pedersen żegna się z Grand Prix. "Pogodziłem się z tą decyzją"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Zakończyła się pewna era w żużlu. Nicki Pedersen w przyszłym roku nie będzie uczestnikiem Grand Prix. Duńczyk odrzucił propozycję, by zostać pierwszym rezerwowym cyklu. Nie zamierza też przystępować do eliminacji.

W zeszłym roku kontuzja zabrała szansę walki o wyższe cele Nickiemu Pedersenowi. Mimo wielu spekulacji, ostatecznie doświadczony żużlowiec nie zakończył kariery i po raz kolejny otrzymał stałą "dziką kartę" na cykl Speedway Grand Prix. Nie wykorzystał jednak swojej szansy. W tym sezonie rywalizację zakończył na jedenastej pozycji.

Słabe wyniki 41-latka sprawiły, że zabrakło go na liście zawodników zaproszonych do rywalizacji w cyklu w przyszłym roku. Spośród Duńczyków szansę otrzymał za to Leon Madsen.

- Oczywiście, że to dla mnie ogromne rozczarowanie, że żegnam się z cyklem. Rozmawiałem z działaczami po Grand Prix w Toruniu i wiedziałem jak wygląda sytuacja, że jest 50 na 50. Miałem problemy ze znalezieniem prędkości w Grand Prix w tym roku, a już w poprzednich latach dostawałem swoje szanse - powiedział reprezentant Danii.

Pedersen nie dziwi się jednak osobom decyzyjnym, które postanowiły dać szansę młodszemu Madsenowi. - Trzeba umieć trzeźwo ocenić sytuację, bo nie masz co startować w Grand Prix tylko po to, aby być w cyklu. Wiem, że moje nazwisko nadal potrafi przyciągnąć kibiców, ale organizatorzy uznali, że trzeba nieco wstrząsnąć stawką. Mam świadomość, że nie dostarczałem takich wyników jakich by ode mnie oczekiwano. W Toruniu w ostatnich zawodach też byłem słaby. Dlatego pogodziłem się z tą decyzją - dodał.

Działacze z BSI i FIM proponowali Pedersenowi, by został pierwszym rezerwowym w SGP, ale były mistrz świata nie przystał na tę propozycję. - Powiedziałem działaczom, by przekazali tę rolę komuś innemu. To nie jest ten etap w mojej karierze, bym planował starty na ostatni moment i dowiadywał się dwa dni przed turniejem Grand Prix, że mam w nim jechać - stwierdził.

W tej sytuacji Pedersen ma już świadomość tego, że w sezonie 2019 odpadnie mu kilka startów. Żużlowiec będzie mógł się skupić w większym stopniu na meczach ligowych. Nie planuje bowiem udziału w eliminacjach do Grand Prix. - Negocjuję nowe kontrakty z klubami, ale jestem też w innej sytuacji niż zwykle, jeśli chodzi o sponsorów. Również funkcjonowanie mojego teamu będzie teraz dużo tańsze - podsumował.

Pedersen kończy swoją przygodę z SGP z 1015 wyścigami na koncie, z czego wygrał 336. Duńskiego żużlowca mogliśmy oglądać w 64 finałach. Zwyciężył w 17 z nich. Trzykrotnie zostawał mistrzem świata (2003, 2007, 2008).

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2018: finał Fogo Unia Leszno - Cash Broker Stal GorzówPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy będzie ci brakować Nickiego Pedersena w SGP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (18):

Wszystkie komentarze (18)

Komentarze (18)

×
    Wszystkie komentarze (18)
    PRZEJDŹ NA WP.PL