WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Ireneusz Nawrocki

Słoweńcy chcieli kasy od Nawrockiego. Finał SDC w Rzeszowie niezagrożony

Dawid Borek
Dawid Borek
- Słoweńcy nagle sobie zażyczyli, że przed zawodami mamy im zapłacić 16 tys. euro - komentuje zamieszanie wokół III rundy Speedway Diamond Cup Ireneusz Nawrocki. Zapewnia przy tym, że finałowy turniej cyklu dojdzie do skutku zgodnie z planem.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Na kilka dni przed planowanym rozegraniem III rundy Speedway Diamond Cup w Krsko, Słoweńcy niespodziewanie poinformowali o odwołaniu zawodów. - Promotor nie przestrzegał warunków podpisanego kontraktu - tłumaczyli organizatorzy turnieju, który miał odbyć się 13 października. 

- Słoweńcy zachowali się naprawdę bardzo dziwnie. Nagle sobie zażyczyli, że przed zawodami mamy im zapłacić 16 tys euro zaliczki. Tylko dlatego, że zawody odbywają się na ich stadionie. Organizowaliśmy turnieje we Francji czy Szwecji i tam wszystko było normalnie. Nie mogę sobie na coś takiego pozwolić - komentuje Ireneusz Nawrocki, pomysłodawca SDC, w rozmowie z Nowiny24.pl.

Turniej w Krsko nie doszedł do skutku, ale jak zapewnia właściciel Stali, wielki finał cyklu w Rzeszowie ma odbyć się zgodnie z planem. A to wcale nie było takie pewne, bo jeszcze kilka tygodni temu Nawrocki straszył, że jeśli w organizację zawodów nie zaangażuje się miasto, runda będzie mogła "uciec" z rzeszowskiego stadionu.

Pytanie, czy finał SDC pokaże telewizja. Transmisję z II rundy cyklu miało przeprowadzić TVP Sport, ale wyszły z tego nici. - Sprawy nie dopilnował były już dyrektor SDC Greg Lukowski. Teraz sami już robimy wszystko, by była transmisja z rundy w Rzeszowie - mówi Nawrocki.

Finałowy turniej Speedway Diamond Cup zaplanowano na 14 października.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland

Czy lubisz oglądać turnieje Speedway Diamond Cup?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (28):

    Pokaż więcej komentarzy (25)
    PRZEJDŹ NA WP.PL