Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Oskar Ajtner-GollobWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Oskar Ajtner-Gollob

Polonia Bydgoszcz chce do Ekstraligi. Na awans daje sobie pięć lat

Dawid Borek
Dawid Borek
Polonia Bydgoszcz wkrótce spłaci cały dług. Po sukcesie finansowym, kolejnym celem bydgoskiego klubu będzie poprawa sytuacji sportowej. W mieście nad Brdą chcą w ciągu pięciu lat awansować do PGE Ekstraligi.

Jesienią 2015 roku Polonia Bydgoszcz była zadłużona na około pięć milionów złotych. Wtedy panowanie w klubie przejął Władysław Gollob, który regularnie spłacał zaległości. Efekt jest taki, że 1 stycznia przyszłego roku dług będzie wynosił już tylko 700 tys. Ostatnią transzę przeleje już Jerzy Kanclerz, nowy prezes bydgoskiego klubu.

Po wyjściu na finansową prostą, Polonia zacznie misję pod tytułem "odbudowa pozycji sportowej". Ta, póki co, jest fatalna. W minionym sezonie Gryfy spadły do 2. Ligi Żużlowej, a w tym roku uplasowały się na przedostatnim miejscu w najniższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Zwieńczeniem misji ma być awans do PGE Ekstraligi, na który w Bydgoszczy dają sobie pięć lat. Ten i inne punkty znalazły się w liście intencyjnym, podpisanym przez prezydenta Rafała Bruskiego i Jerzego Kanclerza.

Treść listu intencyjnego:

"Żużlowe tradycje zobowiązują. Pamiętne sukcesy, mistrzowskie tytułu, zarówno indywidualne jak i drużynowe, motywują i niezmiennie określają ambitne perspektywy rozwoju Żużlowego Klubu Sportowego "Polonia". Jednocząc się we wspólnym celu odbudowy znaczenia Miasta Bydgoszczy na mapie największych ogólnopolskich ośrodków sportu motorowego, opierając się na doświadczeniu, kompetencjach i zaangażowaniu Prezesa Zarządu - Pana Jerzego Kanclerza, wspólnie odpowiadamy na oczekiwania kibiców: osiągnięcia sukcesu sportowego, zapewniania stabilizacji finansowej ŻKS "Polonia" na lata 2020-2023 oraz koniecznej poprawy infrastruktury stadionu "Polonii".

Wobec powyższego strony niniejszego listu intencyjnego podejmują następujące zobowiązania:

1. Klub do 2023 roku zamierza powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.
2. Klub, poprzez podniesienie poziomu sportowego oraz działania marketingowo-organizacyjne, zapewni skuteczną promocję sportu żużlowego, gwarantującą wzrost liczby kibiców na trybunach.
3. Klub podejmie działania w celu cyklicznej organizacji turnieju o randze międzynarodowej - Kryterium Asów.
4. Miasto Bydgoszcz zapewni wsparcie finansowe szkolenia i udziału w rozgrywkach ligowych w następujących kwotach:
1 mln zł za udział w II lidze,
1,5 mln zł za udział w I lidze,
2 mln zł za udział w Ekstraklasie.
5. Na wniosek Prezesa Klubu, deklarującego zamiar osiągnięcia celu sportowego w postaci awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, wsparcie określone w pkt. 4 zostanie zwiększone o 0,5 mln zł.
6. Miasto Bydgoszcz zmodernizuje stadion "Polonii", uzgadniając zakres i terminy prac z Prezesem Klubu.
7. Miasto Bydgoszcz pokryje w formie dotacji koszty mediów w części dotyczącej działalności sportowej.

Podpisano:

Prezes Zarządu ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
Jerzy Kanclerz

Prezydent Bydgoszczy
Rafał Bruski

ZOBACZ WIDEO Imponujące statystyki PGE Ekstraligi

Czy wierzysz, że Polonia do 2023 roku awansuje do Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (36):

Wszystkie komentarze (36)

Komentarze (36)

    Wszystkie komentarze (36)
    PRZEJDŹ NA WP.PL