Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marek Cieślak w rozmowie z Andrzejem HuszcząWP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Marek Cieślak w rozmowie z Andrzejem Huszczą

Nie spełni się życzenie Huszczy. Chciał Kasprzaka w Falubazie

Dawid Borek
Dawid Borek
Falubaz ma mieć Nickiego Pedersena i Martina Vaculika, ale tymi transferami nie spełni życzeń związanych z klubem osób. Mowa konkretnie o Andrzeju Huszczy, który życzyłby sobie innego żużlowca.

- Powinniśmy się trochę wzmocnić. Widziałbym w składzie polskiego zawodnika, może Kasprzaka? - mówi nam Andrzej Huszcza. - A z zawodników zagranicznych? - dopytujemy legendę zielonogórskiego klubu. - Nikogo nie znam - żartuje Huszcza.

W każdym razie wiemy już, że życzenie wieloletniego zawodnika Falubazu Zielona Góra nie spełni się. Dlaczego? Ano dlatego, że z naszych informacji wynika, że Krzysztof Kasprzak już doszedł do porozumienia ze swoim obecnym pracodawcą Cash Broker Stalą Gorzów.

Za Falubazem najgorszy sezon od wielu lat. Drużyna zapewniła sobie utrzymanie w PGE Ekstralidze dopiero w barażu. - Sezon od początku był słaby, tak wyszło. Mieliśmy słaby zespół, ale jakoś się utrzymaliśmy. O sam baraż byłem spokojny, bo jednak w ekstralidze, a na jej zapleczu, jest inna klasa zawodników. Nie było trudno - komentuje Huszcza.

W zielonogórskiej drużynie dojdzie do rewolucji. Jak informowaliśmy, w Winnym Grodzie mają startować Nicki Pedersen i Martin Vaculik, a więc dwie armaty, z którymi Falubaz będzie murowanym kandydatem do jazdy w play-off. Z takim składem brak medalu zostanie odebrany jako porażka.

Zostając jeszcze przy Huszczy, we wtorek w centrum Zielonej Góry został odsłonięty jego pomnik. Ważące około 350 kg dzieło z brązu to uhonorowanie legendy Falubazu. - Nie ukrywam, że pomnik bardzo mi się podoba. Najważniejsza jest sama inicjatywa ludzi, którzy chcieli, by takie dzieło powstało. To takie zwieńczenie mojej kariery i sportowego życia. Chyba musiałem czymś zasłużyć - komentuje Huszcza.

Autor na Twitterze:

ZOBACZ WIDEO Mistrzyni w rzucie młotem uwielbia speedway i kibicuje żużlowcomAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy widziałabyś/widziałbyś Kasprzaka w Falubazie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (25):

Wszystkie komentarze (25)

Komentarze (25)

    Wszystkie komentarze (25)
    PRZEJDŹ NA WP.PL