WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Mateusz Bartkowiak

Kluby PGE Ekstraligi wyciągają ręce po Bartkowiaka. Mówi się o Get Well

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Lekka konsternacja w Stali Gorzów. Mateusz Bartkowiak, a więc młody, zdolny zawodnik, na którego w klubie liczą, miał dostać oferty z innych klubów PGE Ekstraligi. Przede wszystkim mówi się o Get Well Toruń, choć nie tylko.

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Mateusz Bartkowiak to zawodnik, po którym Cash Broker Stal Gorzów wiele sobie obiecuje. Jeszcze nie zadebiutował w PGE Ekstralidze, ale jest do tego szykowany. Ponoć na tegorocznych treningach juniorskich Bartkowiak ogrywał na torze bardziej doświadczonych kolegów. Fachowcy mówią, że to nieoszlifowany diament. Żużlowiec ma podpisany kontrakt w Gorzowie, ale w klubie boją się, że ktoś może mu namieszać w głowie. Inne ekipy PGE Ekstraligi mają wyciągać ręce po Bartkowiaka. W Stali słyszymy, że ponoć kusi go Get Well Toruń. W sumie w grze mają być dwa kluby. Tym drugim jest rzekomo Falubaz Zielona Góra.

W Get Well z jednej strony przyznają, że widzieli w akcji Bartkowiaka, że faktycznie jest dobrze rokującym zawodnikiem, ale menedżer Jacek Frątczak zapytany przez nas wprost o zainteresowanie Torunia juniorem odpowiada, że to jakaś bzdura. W Get Well twierdzą, że skoro Stal wypuszcza jakieś informacje, to pewnie ma w tym jakiś interes. Słyszymy, że być może prezes Ireneusz Maciej Zmora, mówiąc o zainteresowaniu innych klubów Bartkowiakiem, chce zmobilizować władze miasta i lokalny biznes do większej pomocy.

Być może jest tak, jak mówią w Get Well, czyli że Stal (pamiętajmy, że za rok klub nie będzie miał zysków z Grand Prix, bo Gorzów stracił prawo do organizacji) mobilizuje, kogo się da, do większego wsparcia. Może być jednak i tak, że w Toruniu nie przyznają się do Bartkowiaka, bo wyciek o zainteresowaniu zawodnikiem może tylko zaszkodzić. Wiadomo, włączy się konkurencja i to tylko utrudni rozmowy. A to, że Get Well szuka juniora, nie jest żadną tajemnicą. Na razie odmówił im Mateusz Cierniak, a sprawa pozyskania Jakuba Miśkowiaka wciąż jest aktualna.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo 2019 PZM Warsaw FIM SGP of PolandRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

O co chodzi z Bartkowiakiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (80):

    Pokaż więcej komentarzy (77)
    PRZEJDŹ NA WP.PL