WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Mateusz Bartkowiak

Kluby PGE Ekstraligi wyciągają ręce po Bartkowiaka. Mówi się o Get Well

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Lekka konsternacja w Stali Gorzów. Mateusz Bartkowiak, a więc młody, zdolny zawodnik, na którego w klubie liczą, miał dostać oferty z innych klubów PGE Ekstraligi. Przede wszystkim mówi się o Get Well Toruń, choć nie tylko.

Mateusz Bartkowiak to zawodnik, po którym Cash Broker Stal Gorzów wiele sobie obiecuje. Jeszcze nie zadebiutował w PGE Ekstralidze, ale jest do tego szykowany. Ponoć na tegorocznych treningach juniorskich Bartkowiak ogrywał na torze bardziej doświadczonych kolegów. Fachowcy mówią, że to nieoszlifowany diament. Żużlowiec ma podpisany kontrakt w Gorzowie, ale w klubie boją się, że ktoś może mu namieszać w głowie. Inne ekipy PGE Ekstraligi mają wyciągać ręce po Bartkowiaka. W Stali słyszymy, że ponoć kusi go Get Well Toruń. W sumie w grze mają być dwa kluby. Tym drugim jest rzekomo Falubaz Zielona Góra.

W Get Well z jednej strony przyznają, że widzieli w akcji Bartkowiaka, że faktycznie jest dobrze rokującym zawodnikiem, ale menedżer Jacek Frątczak zapytany przez nas wprost o zainteresowanie Torunia juniorem odpowiada, że to jakaś bzdura. W Get Well twierdzą, że skoro Stal wypuszcza jakieś informacje, to pewnie ma w tym jakiś interes. Słyszymy, że być może prezes Ireneusz Maciej Zmora, mówiąc o zainteresowaniu innych klubów Bartkowiakiem, chce zmobilizować władze miasta i lokalny biznes do większej pomocy.

Być może jest tak, jak mówią w Get Well, czyli że Stal (pamiętajmy, że za rok klub nie będzie miał zysków z Grand Prix, bo Gorzów stracił prawo do organizacji) mobilizuje, kogo się da, do większego wsparcia. Może być jednak i tak, że w Toruniu nie przyznają się do Bartkowiaka, bo wyciek o zainteresowaniu zawodnikiem może tylko zaszkodzić. Wiadomo, włączy się konkurencja i to tylko utrudni rozmowy. A to, że Get Well szuka juniora, nie jest żadną tajemnicą. Na razie odmówił im Mateusz Cierniak, a sprawa pozyskania Jakuba Miśkowiaka wciąż jest aktualna.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland

O co chodzi z Bartkowiakiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (46):

    Pokaż więcej komentarzy (43)
    PRZEJDŹ NA WP.PL