WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Robert Lambert (z lewej) i Andreas Jonsson uchwyceni podczas rozmowy

Robert Lambert nie zmienia klubu. Dołączył do Jonssona, Doyle'a i Fricke'a

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Kolejna drużyna szwedzkiej Elitserien jest bliska skompletowania składu na przyszłoroczne rozgrywki. Rospiggarna Hallstavik pochwaliła się zakontraktowaniem Roberta Lamberta.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Dla młodego 20-letniego Brytyjczyka będzie to drugi sezon w barwach Rospiggarny Hallstavik. W 2016 roku reprezentował barwy Masarny Avesta, jednak po niezbyt udanym sezonie postanowił zmienić otoczenie.

W 2018 roku wystąpił we wszystkich meczach zespołu z Hallstavik. Zdobył łącznie z bonusami 156 punktów i był drugim najlepszym żużlowcem w drużynie. Jego średnia biegopunktowa wyniosła 2,053, co przełożyło się na 11. miejsce wśród najlepszych zawodników Elitserien. 

- Przez cały sezon jeździł bardzo dobrze. Myślę, że spełnił oczekiwania. Ma zaledwie 20 lat i spore możliwości rozwoju. Co prawda miał kilka słabszych spotkań, jednak zawodnicy w tym wieku zwykle mają wahania formy. Nie każdy może być maszyną do robienia punktów jak Jason Doyle - powiedział Conny Ohlsson, menedżer zespołu.

Robert Lambert jest czwartym zawodnikiem Rospiggarny Hallstavik. Przed nim kontrakt przedłużyli Jason Doyle, Andreas Jonsson i Max Fricke.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo 2019 PZM Warsaw FIM SGP of PolandCzy Robert Lambert podjął słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

    Pokaż więcej komentarzy (7)
    PRZEJDŹ NA WP.PL