WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Robert Lambert (z lewej) i Andreas Jonsson uchwyceni podczas rozmowy

Robert Lambert nie zmienia klubu. Dołączył do Jonssona, Doyle'a i Fricke'a

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Kolejna drużyna szwedzkiej Elitserien jest bliska skompletowania składu na przyszłoroczne rozgrywki. Rospiggarna Hallstavik pochwaliła się zakontraktowaniem Roberta Lamberta.

Dla młodego 20-letniego Brytyjczyka będzie to drugi sezon w barwach Rospiggarny Hallstavik. W 2016 roku reprezentował barwy Masarny Avesta, jednak po niezbyt udanym sezonie postanowił zmienić otoczenie.

W 2018 roku wystąpił we wszystkich meczach zespołu z Hallstavik. Zdobył łącznie z bonusami 156 punktów i był drugim najlepszym żużlowcem w drużynie. Jego średnia biegopunktowa wyniosła 2,053, co przełożyło się na 11. miejsce wśród najlepszych zawodników Elitserien. 

- Przez cały sezon jeździł bardzo dobrze. Myślę, że spełnił oczekiwania. Ma zaledwie 20 lat i spore możliwości rozwoju. Co prawda miał kilka słabszych spotkań, jednak zawodnicy w tym wieku zwykle mają wahania formy. Nie każdy może być maszyną do robienia punktów jak Jason Doyle - powiedział Conny Ohlsson, menedżer zespołu.

Robert Lambert jest czwartym zawodnikiem Rospiggarny Hallstavik. Przed nim kontrakt przedłużyli Jason Doyle, Andreas Jonsson i Max Fricke.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland

Czy Robert Lambert podjął słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

    Pokaż więcej komentarzy (7)
    PRZEJDŹ NA WP.PL