WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Bartosz Smektała

Mistrz świata juniorów nie zmienia otoczenia. Podpisał dwuletni kontrakt

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Bartosz Smektała nie zamierza zmieniać otoczenia i w dalszym ciągu będzie startował w Vastervik Speedway. Mistrz świata juniorów podpisał ze szwedzką drużyną nowy kontrakt, który obowiązywał będzie przez dwa lata.

20-latek w tym sezonie zadebiutował w szwedzkiej Elitserien. Wraz z Vastervik Speedway dotarł do półfinału tych rozgrywek, gdzie jego zespół musiał uznać wyższość Dackarny Malilla. Smektała wystąpił w 17 meczach, w których osiągnął średnią 1,387 pkt/bieg.

Jeszcze w październiku zdecydował się przedłużyć kontrakt z dotychczasowym pracodawcą. Mistrz świata juniorów będzie bronił barw Vastervik Speedway przez co najmniej najbliższe dwa sezony.

- Debiutancki sezon zawsze jest trudny, zwłaszcza w przypadku miejsc, gdzie startowałem po raz pierwszy. Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł kontynuować swoją karierę w Vastervik co najmniej dwa lata - powiedział Smektała.

Oprócz wychowanka Unii Leszno w Vastervik Speedway w przyszłym sezonie ścigać się będą m.in. Mikkel Bech, Peter Kildemand czy Anton Karlsson.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland


Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

***

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Jak oceniasz decyzję Bartosza Smektały?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):