WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Bartosz Smektała

Mistrz świata juniorów nie zmienia otoczenia. Podpisał dwuletni kontrakt

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Bartosz Smektała nie zamierza zmieniać otoczenia i w dalszym ciągu będzie startował w Vastervik Speedway. Mistrz świata juniorów podpisał ze szwedzką drużyną nowy kontrakt, który obowiązywał będzie przez dwa lata.

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

20-latek w tym sezonie zadebiutował w szwedzkiej Elitserien. Wraz z Vastervik Speedway dotarł do półfinału tych rozgrywek, gdzie jego zespół musiał uznać wyższość Dackarny Malilla. Smektała wystąpił w 17 meczach, w których osiągnął średnią 1,387 pkt/bieg.

Jeszcze w październiku zdecydował się przedłużyć kontrakt z dotychczasowym pracodawcą. Mistrz świata juniorów będzie bronił barw Vastervik Speedway przez co najmniej najbliższe dwa sezony.

- Debiutancki sezon zawsze jest trudny, zwłaszcza w przypadku miejsc, gdzie startowałem po raz pierwszy. Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł kontynuować swoją karierę w Vastervik co najmniej dwa lata - powiedział Smektała.

Oprócz wychowanka Unii Leszno w Vastervik Speedway w przyszłym sezonie ścigać się będą m.in. Mikkel Bech, Peter Kildemand czy Anton Karlsson.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland

Jak oceniasz decyzję Bartosza Smektały?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL