WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Wanda Kraków / Na zdjęciu: Stanisław Burza

Stanisław Burza został trenerem. Poprowadzi Wandę Kraków

Dawid Borek
Dawid Borek
Arge Speedway Wanda Kraków podpisała pierwszy kontrakt na przyszły rok. Do sztabu szkoleniowego jako trener pierwszego zespołu i szkółki żużlowej dołączył Stanisław Burza. Umowa będzie obowiązywać w sezonie 2019 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Stanisław Burza występował w barwach Arge Speedway Wandy Kraków przez dwa sezony. W 2012 roku pojechał w 11 meczach II ligi, kończąc rozgrywki na czwartym miejscu w klasyfikacji najlepszych zawodników zmagań (średnia biegowa 2,054). W 2016 podpisał z kolei kontrakt warszawski, jednak dostał szansę w trzech spotkaniach I ligi (średnia biegowa 1,833).

W sezonie 2019 Burza ma zająć się pierwszą drużyną i szkoleniem młodzieży w krakowskim klubie.

- Nie chcemy powielać błędów z poprzednich sezonów, więc zaczynamy budowę składu od trenera. Stanisław jest związany z Krakowem, bardzo dobrze się tu czuje, więc dla nas to naturalny ruch. Chcemy mocniej ruszyć ze szkoleniem młodzieży i wychować swoich zawodników. Trener ma swoją wizję składu, którą postaramy się zrealizować - powiedział Paweł Sadzikowski, prezes Arge Speedway Wandy.

W tegorocznym sezonie Burza był żużlowcem KSM-u Krosno. Wystąpił w dziewięciu meczach 2. Ligi Żużlowej, wykręcając w nich średnią biegową na poziomie 1,349.

ZOBACZ WIDEO Smektała o oglądaniu pleców rywali: Upokorzenia pozwalają wejść na dobre toryCzy Burza poradzi sobie na stanowisku trenera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

    Pokaż więcej komentarzy (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL