Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Paweł Wilczyński / Unia Tarnów - Włókniarz. Artur Mroczka z lewej, Nicki Pedersen z prawej.

Unia będzie żyła na kredyt. Pieniędzy na dobry skład nie powinno jednak zabraknąć

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Stal Gorzów od jakiegoś czasu jedzie na kredyt i ma się dobrze, zdobywa medal mistrzostw Polski. Unia Tarnów za chwilę może być w podobnej sytuacji. Weźmie kredyt na spłatę długów. Tylko o sukcesy może być trudniej.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Pisaliśmy o kosmicznych długach Grupy Azoty Unii Tarnów, które według naszych informacji sięgają kwoty 3,5 miliona złotych. Prezes Łukasz Sady już jednak znalazł wyjście z sytuacji. Z pomocą sponsora, Grupy Azoty, który raczej nie chce podpaść kibicom, a już na pewno nie chce mieć doklejonej łatki grabarza tarnowskiego żużla.

Jak się dowiedzieliśmy, prezes Sady chce wziąć kredyt, który pozwoli mu wyczyścić wszystkie tegoroczne zaległości. Będzie potrzebował maksymalnie 2 miliony złotych. Obecnie jest na etapie szukania poręczyciela. Wcześniej miał z tym kłopoty, ale teraz ma w rękach nową umowę z Grupą Azoty na sezony 2019-2020. Gwarantuje mu ona blisko 4 miliony na rok.

Wyjaśnijmy, że kredytu będzie nie więcej, jak 2 miliony, bo klub czeka jeszcze na ostatnią tegoroczną transzę z Grupy Azoty (zgodnie z umową będzie to nie więcej, jak 600 tysięcy, ale w poprzednich latach sponsor dorzucał zawsze coś ekstra). Do tego mają dojść ostatnie rozliczenia z Ekstraligą Żużlową (m.in. Speed Car Motor Lublin będzie odkupywał akcje Unii). Spływają też jakieś drobne pieniądze od nielicznych sponsorów. Jest szansa, że wszystkiego uzbiera się 1,5 miliona.

Jeśli Unia rozłoży spłatę kredytu na 2 lata, to i tak będzie dysponowała 3 milionami na rok. Z taką kasę można zbudować bardzo dobry skład na Nice 1.LŻ. Taki walczący o play-off. I taki ma być. Jeśli założymy, że zostanie Artur Mroczka, a dojdą Artur Czaja i Daniel Kaczmarek, to już jest całkiem nieźle. Unia ma ciekawych juniorów i nawet jeśli odejdzie Patryk Rolnicki, na co się zanosi, to dramatu nie będzie.

ZOBACZ WIDEO Spod jego ręki wychodzą mistrzowie żużla. Złoty Szczakiel dla Romana Jankowskiego

Czy Unia żyjąc na kredycie zbuduje skład na awans do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (39):

 • undisputed Zgłoś
  Witam serdecznie wszystkich fajnych kibiców a także tych którzy ze mną się zgadzać nie muszą. Przeczytałem ten artykuł i??? jeszcze bardziej mnie umocnij w wierze aby nie chodzić na
  Czytaj całość
  mecze swojej drużyny. Dlaczego?? Mam nadzieję że jak wiekszość ludzi zacznie się nad tym zastanawiać to podąży tą samą drogą. Zawodnikom bede kibicować ale złodziejom w krawatach nawet jak sa w naszym klubie mówię stanowcze nie!!! mam tv za którą płacę, mecze lecą na żywo. Są powtórki komentarze itd. Bilety są coraz droższe trche to jest przegiecie. Fanatyk pójdzie na mecz bo to swietośc jest ale ja za taką kasę wole zabrać córkę na basen a pózniej na pizze a mecz zobaczyć w tv nie dając zarobić złodziejom, lubię swój klub ale nie toleruję polityki funkcjonowania klubów. Pan Paluch kandyduje do sejmiku.... ??? sorry ale jak można glosować na ludzi ktorzy nie znają się na polityce!!! wstyd !
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Jeżeli unia dostanie 4 bańki od głównego sponsora od sponsoringu niech by 500 razem składkowego to na jakim kredycie będzie jechać w ciągu roku spłacić dług można .Jeżeli znajdzie
   Czytaj całość
   się jeszcze kolejnych sponsorów to szybciej tylko prezes nie szuka siedzi na stołku twardo ,boi się żeby ktoś go nie podkopał.Inne kluby są w gorszej sytuacji i jadą w ex lidze lub w 1L..
   • Jaskółka_Jasło Zgłoś
    "redaktor" O. i "prezes" S. powinni kupić bilet w jedną stronę, najlepiej na księżyc. Im dalej od polskiego i tarnowskiego żużla, tym lepiej.
    Wszystkie komentarze (39)

    Komentarze (39)

     Wszystkie komentarze (39)
     PRZEJDŹ NA WP.PL