Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marek CieślakWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Marek Cieślak

Ostrovia ma kolejny wielki talent. Jego Cieślak nie zagarnie

Michał Konarski
Michał Konarski
Choć Sebastian Szostak dopiero zdał egzamin na żużlową licencję, już dużo się o nim mówi. 15-latek został dopuszczony do zawodów, w których pokonał znanych seniorów i od razu zwrócił na siebie uwagę.

Sebastian Szostak kilka dni temu podszedł do egzaminu na licencję żużlową, który udało mu się zdać. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem ten chłopak potrafi już w tej chwili pokonać na torze np. Patryka Dolnego, czyli zawodnika z ekstraligową przeszłością. - Przed egzaminem było trochę stresu. Trener mnie jednak uspokoił, mówił że wszystko będzie w porządku. To mi pomogło i całe napięcie znikało - mówi świeżo upieczony żużlowiec.

Jakiś czas temu głośno było o innym ostrowskim talencie. Franciszek Karczewski był kilka lat szkolony przez Mariusza Staszewskiego, a obecnie zasługi szkoleniowca przypisuje się Markowi Cieślakowi, gdyż uzdolniony 12-latek jest aktualnie w szkółce Włókniarza. Taki los nie spotka jednak raczej Szostaka. - Ja się nigdzie nie ruszam. Chcę jeździć w Ostrovii - deklaruje.

Obiecujący młodzian ma swojego idola, dzięki któremu nabywa żużlową wiedzę. Wzorem dla niego jest Emil Sajfutdinow. Jeśli kariera Szostaka będzie rozwijać się w tak ekspresowym tempie, może już niedługo dołączyć do czołówki polskich juniorów. Na razie potrzebny mu jest przede wszystkim spokój.

ZOBACZ WIDEO Bilety na SGP w Warszawie - jak i gdzie kupić?Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy porażka z 15-latkiem to powód do wstydu dla seniora?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL