Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rune Holta w rozmowie z Jackiem Frątczakiem WP SportoweFakty / Tomasz Sieracki / Rune Holta w rozmowie z Jackiem Frątczakiem

Stabilizacja priorytetem Get Well. Frątczak mocno wierzy w Holdera i Holtę

Dawid Borek
Dawid Borek
- Uważam, że nie ma sensu robić zmian tylko po to, aby coś zmienić, bo czasem lepsze jest wrogiem dobrego - mówi Jacek Frątczak, podkreślając, że mocno wierzy w Chrisa Holdera i Runego Holtę. Obaj nadal będą startować w Get Well Toruń.

Torunianie przedłużyli kontrakty z niemal wszystkimi zawodnikami z tegorocznego składu. Wyjątkami są jedynie Paweł Przedpełski (pojedzie w forBET Włókniarzu Częstochowa) i Daniel Kaczmarek (łączy się go z Grupą Azoty Unia Tarnów). W Get Well postawili na stabilizację, która ma przynieść sukces po nieudanym sezonie 2018, zakończonym poza rundą play-off.

- Chcemy robić swoje. Z dala jesteśmy od budowania napięcia. Osobiście z dużą pokorą i spokojem podchodzę do kolejnego sezonu w barwach Get Well, bo uważam, że poznałem już toruński klub. Na pewno wiem już więcej, co w toruńskim żużlu piszczy - podkreśla Jacek Frątczak w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl.

Kolejną szansę dostanie Chris Holder, który w tym sezonie był cieniem samego siebie, wykręcając średnią biegową na poziomie 1,733. Z drugiej strony pozostawienie Australijczyka nie mogło być wielką niespodzianką, bo Get Well na dobrą sprawę nie miał alternatyw na zastąpienie mistrza świata z 2012 roku. 

- Nie chodzi o sentymenty, bo w sporcie staram się nimi nie kierować. Powtarzam to ciągle, że z Chrisem współpracuje mi się bardzo dobrze. Ale patrzę na to pod względem praktycznym. Uważam, że nie ma sensu robić zmian tylko po to, aby coś zmienić, bo czasem lepsze jest wrogiem dobrego. Chris, jako zawodnik ma bardzo dużo zalet. I to właśnie nad nimi musimy się skupić. Nad wadami natomiast trzeba pracować. Powtarzam to jak mantrę, że mistrzem świata nie zostaje się przez przypadek - zaznacza menedżer Aniołów.

Przeciętny sezon, dodatkowo zakończony kontuzją, ma z kolei za sobą Rune Holta. Frątczak wie jednak, że uraz nogi nie odciśnie swojego piętna na postawie Norwega z polskim paszportem w przyszłym roku. - Po rozmowie z lekarzem klubowym wiem, że kontuzja nie jest skomplikowana, a Rune to niezwykle doświadczony zawodnik. W dodatku z bardzo dobrą bazą sprzętową. Ba, jestem absolutnie pewien, że Rune Holta dysponuje jednymi z najszybszych motocykli w PGE Ekstralidze. Ponadto, Rune mnie bardzo zaskoczył swoim zainteresowaniem sprawami klubu. On bardzo mocno żyje tym, co dzieje się w zespole - tłumaczy Frątczak.

ZOBACZ WIDEO Zdobyli dwa złote medale z rzędu, ale Smektała chce hat-trickaTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Get Well Toruń w sezonie 2019 wywalczy medal DMP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (18):

 • Vuja Zgłoś
  W zeszłym sezonie - bez play offW tym sezonie - bez play offW przyszłym sezonie - bez play offWkońcu upragniona stabilizacja!:D
  • PairetBoy Zgłoś
   Holta już nie pojedzie to koniec tego zawodnika. To będzie jego ostatni sezon i coś w rodzaju ( a może się uda). Nigdy dobrze nie jeździł po kontuzjach, a tym razem bez kondycji
   Czytaj całość
   kompletnie mu nie wyjdzie. Zawsze bazował na szybkich motocyklach i kondycji ale tym razem kondycji nie będzie, a dojdzie także strach..... wiek robi swoje.
   • olsen Zgłoś
    Po tych przypuszczalnych transferach jak piszą to w play off będzie :Unia LesznoFalubazWłókniarz Cz.GKMSpadek ma Motor Lublin 100% z takimi transferami.
    Wszystkie komentarze (18)

    Komentarze (18)

    ×
     Wszystkie komentarze (18)
     PRZEJDŹ NA WP.PL