Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Krzysztof Urban / Na zdjęciu: Tomasz Orwat

Tomasz Orwat z wieloma ofertami pracy. Po sezonie nie będzie leniuchować

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
Nie minęła nawet doba od ostatniego w tym roku puszczenia sprzęgła przez Tomasza Orwata, a ten na Facebookowym profilu rozpoczął poszukiwania pracy. Express Bydgoski sprawdził, z jakim odzewem ze strony pracodawców spotkał się żużlowiec.

Tomasz Orwat z pewnością nie narzeka na nudę i nadmiar wolnego czasu. Wręcz przeciwnie, wciąż szuka nowych wrażeń. Tylko problemy formalne przeszkodziły mu zeszłej wiosny w zostaniu pierwszym polskim zawodnikiem w historii ligi francuskiej. Udało mu się za to zasmakować żużla w Holandii podczas rozegranego na torze w Veenoord turnieju o Złoty Kask. W międzyczasie wykręcił w drugiej lidze średnią ponad czterech punktów na mecz, zwyciężył w cyklu Nice Cup, uczęszczał do szkoły i pracował na stacji benzynowej.

Nikogo nie zdziwiło więc, że gdy tylko motocykle zostały przygotowane do zimy, żużlowiec zamieścił na Facebooku ogłoszenie o treści: "Szukam pracy na weekendy, najlepiej jako kierowca (kat.b)"

Jak poinformował lokalne media menedżer zawodnika, Łukasz Chojnacki, odzew był bardzo duży i zawodnik z pewnością wybierze tę ofertę, która będzie dla niego najbardziej korzystna. Propozycję żużlowcowi złożył nawet znany rajdowiec. Orwat miałby pomagać kierowcy w warsztacie.

Opiekun zawodnika zapewnia również, że Orwat (choć pieniądze zdobyte na torze inwestuje w sprzęt) nie musi pracować, a po prostu chce to robić. Jest to z pewnością korzystne dla zawodnika, który czasem potrzebuje odskoczni od sportu.

Uczeń klasy maturalnej Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy może uchodzić za wzór dla swych rówieśników startujących na żużlowych torach. Stanowi ogromny kontrast dla stereotypowego wizerunku młodego żużlowca, któremu do głowy uderzyła woda sodowa.

ZOBACZ WIDEO: Jakub Jamróg: Był taki rok, że widziałem pięć trupówKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy to dobrze, że żużlowcy szukają pracy poza torem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

PRZEJDŹ NA WP.PL