Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marta Półtorak i Dariusz ŚledźNewspix / Piotr Charchula / Na zdjęciu: Marta Półtorak i Dariusz Śledź

Marta Półtorak: Nawrocki ma problem z wiarygodnością. Diamond Cup był porażką

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Marta Półtorak gratuluje Ireneuszowi Nawrockiemu awansu do Nice 1. Ligi. Zaznacza jednak, że nie podziela jego polityki płacowej i kadrowej. Krytykuje też zmagania Diamond Cup, które jej zdaniem nadszarpnęły wiarygodność Nawrockiego.

Prezes i właściciel Stali Rzeszów zrealizował swój nadrzędny cel, jakim był błyskawiczny awans na zaplecze PGE Ekstraligi. O ocenę pierwszego roku Ireneusza Nawrockiego w polskim żużlu zapytaliśmy Martę Półtorak, która przed laty pełniła tę samą funkcję w rzeszowskim klubie.

- Jeśli chodzi o wynik sportowy, to należy panu Nawrockiemu pogratulować, bo drużyna tak jak planował awansowała. Można jedynie pytać czy styl w jakim to osiągnięto był właściwy. Mam tu na myśli przede wszystkim finanse. Jeśli podczas ubiegania się o licencję na nowy sezon okaże się, że Stal rzeczywiście spłaciła wszystkich co do złotówki, to trzeba będzie temu przyklasnąć. Czasem docierają jedna do mnie niepokojące wieści, że nie do końca tak to musi wyglądać - mówi Półtorak.

Nasza rozmówczyni przyznaje, że będąc na miejscu Nawrockiego, zupełnie inaczej zbudowałaby skład na 2. Ligę. Sam właściciel Stali chwali się wywiadzie, że w tym roku wpompował w żużel aż pięć milionów złotych. - Mam inne spojrzenie na ten sport i inaczej budowałabym zespół na 2. Ligę. Rozumiem jednak, że są różne wizje i ja i pan Nawrocki możemy patrzeć na wiele kwestii inaczej. Koniec końców liczy się skuteczność i osiągnięty cel. Jeśli faktycznie okaże się, że pan Nawrocki wszystkim zapłacił i wywiązał się ze wszystkich obietnic, to trzeba będzie temu przyklasnąć - dodaje.

ZOBACZ WIDEO Jakub Jamróg: Jest sportowa złość. Frajersko przegraliśmy PGE Ekstraligę

Nie wszyscy są jednak przekonani co do tego, że Nawrocki zapłaci żużlowcom co do złotówki. Opinie, jakie spotyka się o nim w mieście, są zresztą niekiedy skrajne. - Jeśli chodzi o środowisko biznesowe w Rzeszowie, to w oczach wielu osób pan Nawrocki jest osobą niewiarygodną. Nie znaczy to jednak, że przeze mnie został skreślony. Wręcz przeciwnie, życzę mu dobrze, bo doceniam osoby, które chcą poświęcać swój czas, a także własne pieniądze, by inwestować w żużel. Ważne, by nie było w tym nierzetelności. Rozumiem bowiem to, że same chęci to za mało, a czasem po prostu nie wszystko wychodzi - mówi Półtorak.

Była prezes rzeszowskiej Stali ma tu na myśli rozgrywki Speedway Diamond Cup, które jej zdaniem okazały się niewypałem. Ostatecznie rozegrano trzy z pięciu turniejów, a zainteresowanie ze strony zawodników i kibiców było dużo mniejsze niż się spodziewano.

- Wchodząc w żużel na pewno na organizację takiej imprezy bym się nie zdecydowała. Zapowiedzi ze strony pana Nawrockiego były szumne. Mówił, że Diamond Cup przyćmi inne zawody międzynarodowe. Czy tak jednak było? Każdy z kibiców sam może odpowiedzieć sobie na to pytanie. Fakt, że widzieliśmy opustoszałe trybuny, słabą obsadę zawodników i odwoływane turnieje, na pewno nie pomógł podbudować wiarygodności pana Nawrockiego - stwierdza.

- Ja osobiście oceniam te rozgrywki w kategoriach porażki. Zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę skandal z organizacją zawodów w Krsko. Ze strony pana Nawrockiego padło wówczas wiele nieeleganckich i niepotrzebnych słów. Czasem ma wrażenie, że właściciel Stali nie przejmuje się tym, co mówią o nim ludzie, byle mówili - kwituje Marta Półtorak.

Czy zgadzasz się ze słowami Marty Półtorak?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (40):

 • RECON_1 Zgłoś
  Marta chyba zapomniała hak sama kosmicznych raiderow ściągalą do siebie i z deczka ich przeplacala, tyle że z wynikiem gorzej bylo:)
  • k44 Zgłoś
   Jak Marta była prezesem wszyscy z innych miast ją krytykowali i uważali za żużlową Grażynę, teraz kiedy krytykuje Nawrockiego stała się obiektywnym fachowcem. Ogarnijcie się ludzie!
   • UNIA LESZNO kks Zgłoś
    Widze bitwa biznesowa. Final Ekstraliga 2025 Stal Rzeszów vs Wilki Krosno? To nie jest zadna bajka. Irek idzie dobra sciezka, i jak dojdzie tam gdzie jest cel, to Marte zolc zaleje i bedzie
    Czytaj całość
    dawala jeszcze wiecej niz na Stal. Bedzie chciala udowodnic kto jest lepszy. Fantastyczne widowisko moze sie nam przyrzadzic.
    Wszystkie komentarze (40)

    Komentarze (40)

     Wszystkie komentarze (40)
     PRZEJDŹ NA WP.PL