Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fogo Unia - Stal Jarosław Hampel ucieka, Krzysztof Kasprzak goniWP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Fogo Unia - Stal. Jarosław Hampel ucieka, Krzysztof Kasprzak goni.

Jarosław Hampel nigdzie się nie wybiera. Przedłużył kontrakt

Dawid Borek
Dawid Borek
Jarosław Hampel wie już, w którym klubie będzie startował w przyszłorocznym sezonie Elitserien. Reprezentant Polski przedłużył kontrakt z Lejonen Gislaved.

36-letni żużlowiec, po 12 latach startów w Vetlandzie Speedway, w maju dołączył do Lejonen Gislaved. W nowej drużynie zadebiutował pod koniec pierwszej połowy czerwca (piąta runda Elitserien), a do końca sezonu wystąpił w ośmiu meczach.

Jarosław Hampel, ze średnią biegową na poziomie 1,974, był najskuteczniejszym żużlowcem Lwów (15. miejsce w rankingu najlepszych zawodników szwedzkiej ekstraklasy). Jego zespół zajął z kolei 7. miejsce na koniec sezonu.

Wiadomo już, że Hampel będzie kontynuował współpracę z Lejonen Gislaved także w 2019 roku. Reprezentant Polski przedłużył swój kontrakt z tym klubem na kolejny sezon.

Oprócz Hampela, w drużynie Lwów w 2019 roku pojadą też Nicolai Klindt, Rohan Tungate, Kacper Woryna i Mathias Thoernblom.

Dodajmy, że w polskiej PGE Ekstralidze Hampel nadal będzie żużlowcem Fogo Unii Leszno, z którą w tym roku świętował mistrzostwo Polski.

ZOBACZ WIDEO Smektała: Kolegów na torze nie ma, ale trzeba się szanować

Czy Hampel w sezonie 2019 wykręci w Elitserien średnią biegową na poziomie co najmniej dwóch punktów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL