Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jeden z biegów podczas Zlatej Prilby 2017WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Jeden z biegów podczas Zlatej Prilby 2017

Czesi już planują żużlowe święto. Podali termin zawodów na rok przed ich rozegraniem

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Trzy tygodnie temu odbyła się jubileuszowa 70. edycja Zlatej Prilby. Czesi bardzo szybko zaczęli planować kolejny turniej. Już teraz wiadomo, że w przyszłym roku najstarsze zawody na świecie przeprowadzone zostaną 6 października.

Zlata Prilba jest najstarszym, rozgrywanym do dziś, turniejem żużlowym. Pierwsza edycja zmagań odbyła się już w 1929 roku, a historycznym zwycięzcą został przedstawiciel gospodarzy, Zdenek Pohl.

Przez lata turniej zyskał dużą renomę, a na liście zwycięzców nie brakuje mistrzów świata i żużlowych legend. Aż siedem triumfów ma na swoim koncie Ole Olsen, pięć razy wygrywał Jiri Stancl, a cztery zwycięstwa wywalczył Leigh Adams.

Tegoroczna edycja zakończyła się triumfem Jasona Doyle'a. Były mistrz świata pokonał w biegu finałowym m.in. Martina Vaculika i Vaclava Milika. Jedyny Polak w stawce - Adrian Gała - zanotował upadek w ćwierćfinale i wycofał się z rywalizacji.

Zaledwie trzy tygodnie po rozegraniu 70. edycji, Czesi już są myślami przy kolejnym turnieju. Termin przyszłorocznych zawodów wyznaczony został na 6 października. Dzięki temu w Zlatej Prilbie ma wystartować jeszcze więcej gwiazd - zakończone już powinny wówczas być m.in. play-offy w PGE Ekstralidze.

Sprzedaż biletów na 71. Zlatą Prilbę ruszy bardzo szybko, bo już 4 grudnia. Do końca 2018 roku wejściówki będzie można nabywać w promocyjnych cenach.

ZOBACZ WIDEO Zdobyli dwa złote medale z rzędu, ale Smektała chce hat-tricka

Czy chciałbyś(-aś) zobaczyć Zlatą Prilbę na żywo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL