Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej Janowski (kask czerwony) i Janusz Kołodziej (kask biały)WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Maciej Janowski (kask czerwony) i Janusz Kołodziej (kask biały)

Składy drużyn - PGE Ekstraliga 2019

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Od 1 do 14 listopada w Polsce trwał okres transferowy (kolejny rozpocznie się w trakcie sezonu). Prezentujemy aktualne składy drużyn z PGE Ekstraligi na sezon 2019.

Zestawienie obejmuje zawodników, którzy:
1. mają ważne kontrakty z klubami wynikające z umów zawartych przed sezonem 2018 lub wcześniej (niezależnie czy zawodnik ma podpisany aneks finansowy na sezon 2019 czy też nie).
2. przedłużyli umowy z dotychczasowym pracodawcą i ten fakt został potwierdzony, lub oficjalnie poinformowali, że zrobią to w terminie 1-14 listopada.
3. zmienili barwy klubowe i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.

W przypadku tychże zawodników (zwłaszcza określonych w pkt. 1) istnieje możliwość zmiany barw klubowych albo w drodze wypożyczenia albo rozwiązania obowiązującej umowy.

Kolejne okienka transferowe:
1. 15 maja - 31 maja,
2. 15 lipca - 31 lipca,
3. 1 września - 15 września,
4. 1 listopada - 14 listopada

Zawodnicy, którzy zmieniają klub na zasadzie wypożyczenia, mogą to zrobić w dowolnym momencie i ich okienko transferowe nie obowiązuje.

News aktualizowany na bieżąco.


Fogo Unia Leszno

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Jarosław HampelPolska19821,847
Janusz KołodziejPolska19842,013
Brady KurtzAustralia19961,423 i 1,800 (2. liga - nsk)
Jaimon LidseyAustralia19990,00 (nsk) i 2,000 (2. liga)
Piotr PawlickiPolska19942,043
Emil SajfutdinowRosja19892,216
Juniorzy:
Dominik KuberaPolska19991,619 i 2,071 (2. liga - nsk)
Wiktor LisPolska1999-
Tymoteusz PiczPolska2002-
Kacper PludraPolska20021,375 (2. liga - nsk)
Krzysztof SadurskiPolska2003-
Bartosz SmektałaPolska19981,889 i 2,133 (2. liga - nsk)
Szymon SzlauderbachPolska19990,833 (nsk) i 1,849 (2. liga)

Menedżer:Piotr Baron
Przyszli: -
Odeszli: Trofimow (Lublin), Lutowicz (Poznań)


truly.work Stal Gorzów

ZawodnikKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Adam EllisWielka Brytania19961,556 (2. liga - nsk)
Filip HjelmlandSzwecja1998-
Krzysztof KasprzakPolska19842,215
Peter KildemandDania19891,346
Erik RissNiemcy19950,00 (1. liga - nsk)
Anders ThomsenDania19942,346 (1. liga)
Szymon WoźniakPolska19931,638
Bartosz ZmarzlikPolska19952,574
Juniorzy:
Mateusz BartkowiakPolska2003-
Hubert CzerniawskiPolska20000,516 (nsk)
Bartosz HassaPolska1998-
Rafał KarczmarzPolska19991,378
Kamil PytlewskiPolska2003-
Alan SzczotkaPolska20010,545 (nsk)

Trener: Stanisław Chomski
Przyszli: Kildemand (Tarnów), Thomsen (Gdańsk), Riss (Piła - powrót z wyp.), Nowacki (Ostrów - powrót z wyp.), Studziński (Ostrów - powrót z wyp.), Ellis (Ostrów)
Odeszli: Sundstroem (Rybnik), Vaculik (Zielona Góra), Walasek (Ostrów), Studziński (Bydgoszcz), Nowacki (Ostrów)


Betard Sparta Wrocław

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Gleb CzugunowRosja19991,208 (nsk)
Max FrickeAustralia19961,568
Jakub JamrógPolska19911,742
Maciej JanowskiPolska19912,191
Vaclav MilikCzechy19931,403
Tai WoffindenWielka Brytania19902,232
Juniorzy:
Maksym DrabikPolska19982,034
Wiktoria GarbowskaPolska2001-
Przemysław LiszkaPolska20000,684 (nsk) i 0,286 (2. liga - nsk)
Patryk WojdyłoPolska19990,636 (nsk)

Trener: Dariusz Śledź
Przyszli: Jamróg (Tarnów)
Odeszli: Lebiediew (Daugavpils), Dróżdż (Częstochowa), Dul (Opole), Gzyl (Tarnów)


forBET Włókniarz Częstochowa

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Damian DróżdżPolska19960,353 (nsk)
Witalij KowalUkraina2001-
Fredrik LindgrenSzwecja19852,146
Leon MadsenDania19882,443
Adrian MiedzińskiPolska19851,663
Paweł PrzedpełskiPolska19951,478
Bartosz ŚwiącikPolska19970,387 (nsk)
Sebastian UłamekPolska19751,444 (2. liga - nsk)
Matej ZagarSłowenia19831,731
Juniorzy:
Michał GruchalskiPolska19981,185
Bartłomiej KowalskiPolska20020,767 (1. liga)
Jakub MiśkowiakPolska20011,421 (1. liga)
Monika NietykszaPolska2001-
Mateusz ŚwidnickiPolska20010,125 (nsk)

 Trener: Marek Cieślak
Przyszli: Przedpełski (Toruń), Kowal, Dróżdż (Wrocław), J.Miśkowiak (Łódź), Ułamek (Opole), Kowalski (Kraków)
Odeszli: Majchrzak (Gdańsk), Kudriaszow (Gniezno), Musielak (Łódź), Lyager (Piła), Woźniak (Poznań), Bialk (Częstochowa)


Get Well Toruń

ZawodnikKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Kasper AndersenDania1998-
Jason DoyleAustralia19852,048
Chris HolderAustralia19871,733
Jack HolderAustralia19961,708
Rune HoltaPolska19731,673
Niels Kristian IversenDania19821,810
Norbert KościuchPolska19842,208 (1. liga)
Mathias NielsenDania1999-
Tim SoerensenDania2000-
Juniorzy:
Maksymilian BogdanowiczPolska19981,378 (1. liga)
Justin StolpPolska2001-
Jakub JanikPolska2000-
Filip NizgorskiPolska2002-
Igor Kopeć-SobczyńskiPolska19990,853
Aleks RydlewskiPolska2002-

Menedżer: Jacek Frątczak
Przyszli: Kościuch (Łódź), Bogdanowicz (Gniezno), Kiełbasa (Krosno), Kościelski (Opole - powrót z wyp.), Soerensen, Andersen, Nielsen, Nizgorski (Grudziądz)
Odeszli: Kaczmarek (Tarnów), Przedpełski (Częstochowa), Kościelski (Ostrów), Kiełbasa (Łódź)


MRGARDEN GKM Grudziądz

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Kenneth BjerreDania19841,914
Krzysztof BuczkowskiPolska19861,537
Roman LachbaumRosja1998-
Antonio LindbaeckSzwecja19851,758
Artiom ŁagutaRosja19902,390
Przemysław PawlickiPolska19911,831
Juniorzy:
Fabian LotarskiPolska2001-
Kacper ŁobodzińskiPolska2004-
Fabian RagusPolska2003-
Patryk RolnickiPolska19980,900
Marcin TurowskiPolska19990,939 (1. liga)
Kamil WieczorekPolska19980,750

Trener: Robert Kempiński
Przyszli: Bjerre (Tarnów), Rolnicki (Tarnów), Turowski (Gdańsk)
Odeszli: Huckenbeck (Łódź), Pieszczek (Gdańsk), Nizgorski (Toruń), Wawrzyniak (Łódź), Zieliński (Gdańsk), D.Lotarski (Opole)


Stelmet Falubaz Zielona Góra

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Patryk DudekPolska19922,173
Michael Jepsen JensenDania19921,918
Sebastian NiedźwiedźPolska19971,000
Nicki PedersenDania19772,432
Piotr ProtasiewiczPolska19751,556
Martin SmolinskiNiemcy1984-
Martin VaculikSłowacja19902,093
Juniorzy:
Nikodem BartochPolska2001-
Damian BoduchPolska2000-
Sebastian HelwigPolska2001-
Norbert KrakowiakPolska19991,289 (1. liga)
Jakub OsyczkaPolska20000,100 (2. liga - nsk)
Damian PawliczakPolska19990,875 (nsk)
Wojciech PilarskiPolska1998-
Mateusz TonderPolska19990,619 (nsk)
Nile TufftPolska20010,00 (1. liga - nsk)

Trener:Adam Skórnicki
Przyszli: Pedersen (Tarnów), Vaculik (Gorzów), Krakowiak (Gniezno), Tufft (Lublin - powrót z wyp.), Osyczka (Poznań - powrót z wyp.)
Odeszli: Zengota (Lublin), Gomólski (Gdańsk), Thorssell (Gdańsk), Zgardziński, Hansen (Opole)


Speed Car Motor Lublin

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Andreas JonssonSzwecja19802,389 (1. liga)
Robert LambertWielka Brytania19982,174 (1. liga)
Dawid LampartPolska19901,985 (1. liga)
Grigorij ŁagutaRosja1984-
Mikkel MichelsenDania19942,296 ((1. liga)
Paweł MiesiącPolska19851,902 (1. liga)
Grzegorz ZengotaPolska19881,576
Juniorzy:
Kacper GosikPolska2002-
Maciej KuromonowPolska19980,429 (1. liga - nsk)
Wiktor LampartPolska20011,985 (1. liga)
Wiktor TrofimowPolska19991,831 (2. liga)

 Trener: -
Przyszli: Michelsen (Gdańsk), Zengota (Zielona Góra), Trofimow (Leszno), Kuromonow (Łódź - powrót z wyp.), Łaguta
Odeszli: Masters (Ostrów), Bober (Piła), Kling (Gdańsk), Tufft (Zielona Góra), Konieczny (Tarnów), Jeleniewski (Łódź), Peroń (koniec kariery)

ZOBACZ WIDEO Smektała nie zamierza wyrzucać taty z parku maszyn

Kto w 2019 roku zostanie mistrzem Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (66):

  • Maciej Jaworski Zgłoś
    1.Zielona Góra2.Unia Leszno3. Sparta Wrocław4. Włókniarz CzęstochowaPierwsza Czwurka Ma Tak Wyglołdać Albo1.Unia Leszno2.Zielona Góra3.Włókniarz Częstochowa4.Betard Wrocław
    • SpeedwayFan1920 Zgłoś
      Moje typy:1. Zielona Góra2. Unia Leszno 3. Sparta Wrocław4. Włókniarz Częstochowa5. GKM Grudziądz6. Stal Gorzów7. Get Well Toruń8. Motor LublinTo tylko i wyłącznie moje typy
      Czytaj całość
      i nikt nie musi się z nimi zgadzać. Moim zdaniem i tak wszystko zweryfikuje tor ale można pobawić się w typowanie bo czemu nie. Pozdrawiam kibiców żużla z każdego miasta!
      • toruniak30 Zgłoś
        1.Unia2.Falubaz3.Sparta4.Get Well5.Włókniarz6.GKM7.Stal 8.Motor
        Wszystkie komentarze (66)

        Komentarze (66)

          Wszystkie komentarze (66)
          PRZEJDŹ NA WP.PL