Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel Jeleniewski w barwach Motoru LublinWP SportoweFakty / Klaudia Żurawska / Daniel Jeleniewski w barwach Motoru Lublin

6 dni do otwarcia okna transferowego. Jeleniewski nie ma żalu do Motoru. Na dniach powinien wybrać klub

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Daniel Jeleniewski przyznaje, że nie rozmawiał ze Speed Car Motorem o możliwości współpracy w PGE Ekstralidze. Zawodnik miał ciekawe oferty z 2. Ligi, ale się na żadną z nich nie zdecydował. Gdzie wyląduje? Na razie nie chce tego zdradzić.

Jak informowaliśmy w czwartek, propozycję dla Daniela Jeleniewskiego szykowały Wilki Krosno. Wcześniej kusił go też OK Kolejarz Opole. Doświadczony senior miał obu klubom grzecznie odmówić, bo uważa, że stać go jeszcze na skuteczną jazdę w Nice 1. Lidze Żużlowej. Ma pewnie rację, bo w ostatnim sezonie wystąpił w ośmiu meczach Speed Car Motoru, wykręcając średnią 1,917.

W rozmowie z nami zawodnik nie mógł powiedzieć wielu konkretów. - Mam propozycje i rozmawiam, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjąłem. Sądzę, że w ciągu paru dni wszystko się wyjaśni - stwierdził.

Przesądzone jest to, że Jeleniewski nie zostanie w Speed Car Motorze. Jak przyznaje, rozmów z tamtejszymi działaczami w zasadzie nie było. - Mamy kontakt i nikt na nikogo się nie obraził. Tak naprawdę nie było jednak w zasadzie tematu mojego zostania w klubie. Rozumiem to, że po awansie Motor szuka wzmocnień, a czy będą one dobre czy też nie, pewnie będzie można ocenić po kolejnym sezonie. Zapewniam w każdym razie, że żadnych niesnasek między mną a działaczami w Lublinie nie ma. Kończący się rok będę wspominać dobrze - zaznaczył Jeleniewski.

Nie oznacza to jednak, że doświadczony senior zamyka się na temat PGE Ekstraligi. Mówi, że jeśli dostałby interesującą propozycję, to poważnie by się zastanowił. - Mam jeszcze trochę ambicji i nie twierdzę, że do najwyższej klasy rozgrywek nie wrócę. Może stanie się to w tym roku, a może w 2020. Zobaczymy. Pod względem sprzętowym jestem przygotowani jak nigdy, a poza tym wyciągnąłem wnioski z ekstraligowego roku, jaki spędziłem w GKM-ie. Doświadczenie, jakie posiadam, na pewno by mi pomogło. Uważam, że byłbym w stanie rywalizować w najwyższej klasie rozgrywek. A z jakim skutkiem? Jeśli nadarzy się szansa, to wtedy się to okaże - skwitował Jeleniewski.

ZOBACZ WIDEO Polskim żużlowcom brakuje kropki nad "i", ale wciąż są potęgąAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Motor podjął błąd, rezygnując z Jeleniewskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (26):

Wszystkie komentarze (26)

Komentarze (26)

    Wszystkie komentarze (26)
    PRZEJDŹ NA WP.PL