WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęcu: David Bellego

David Bellego zadebiutuje w Elitserien. Podpisał kontrakt z Masarną

Dawid Borek
Dawid Borek
David Bellego podpisał kolejny kontrakt na przyszły sezon. Tym razem związał się z Masarną Avesta, która została pierwszym w jego karierze klubem z Elitserien.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Dotychczas David Bellego ścigał się głównie w polskich i angielskich rozgrywkach. W przyszłym sezonie zadebiutuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Szwecji. Francuski żużlowiec podpisał właśnie kontrakt z ostatnią drużyną Elitserien w 2018 roku - Masarną Avesta. Jego umowa będzie ważna przez rok.

- Liczę, że przyszły sezon będzie dla nas wszystkich bardzo udany - mówi Bellego. - David to bardzo ciekawy zawodnik, który może wnieść do naszej drużyny dużo pozytywnej energii - podkreślają przedstawiciele Masarny.

Francuz to trzeci żużlowiec w kadrze klubu z Avesty na sezon 2019. Wcześniej kontrakty podpisali też Antonio Lindbaeck i Alexander Liljekvist.

Dodajmy, że w polskiej lidze Bellego nadal będzie zawodnikiem Iveston PSŻ Poznań. W tym roku był liderem poznańskiej drużyny, zdobywając w 2. Lidze Żużlowej średnio 2,049 punktu na wyścig.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o tym, jaki ma problem z Hampelem: "Nadziewam się na jego szprycę"Czy Bellego poradzi sobie w Elitserien?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL