Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grigorij Łaguta w parku maszynWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Grigorij Łaguta w parku maszyn

Łaguta ma dług względem ROW-u. Odejście byłoby niehonorowe

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Wojciech Dankiewicz jest przekonany, że Grigorij Łaguta zostanie w ROW-ie. - Ma wobec tego klubu dług i gdyby teraz odszedł, byłby człowiekiem niehonorowym - przekonuje ekspert nSportu+.

W maju Grigorij Łaguta będzie mógł wrócić do startów po odbyciu kary za doping. Środowisko zastanawia się jaki klub wybierze wtedy Rosjanin, zwłaszcza, że kusić ma go chociażby Speed Car Motor Lublin. Prezes ROW-u, Krzysztof Mrozek jest przekonany, że zawodnik zostanie w Rybniku.

Przekonany, że tak właśnie się stanie jest także Wojciech Dankiewicz. - Prawda jest taka, że Grigorij ma poważny dług wobec ROW-u i kibiców z Rybnika - mówi. - Ta drużyna spadła z Ekstralidze przede wszystkim dlatego, że Łaguta wpadł na dopingu. To przez to stracili swojego lidera, a potem także punkty w ligowej tabeli. Gdyby nie tamta wpadka, ROW byłby nadal w najwyższej klasie rozgrywek - dodaje.

Dankiewicz uważa, że w przypadku, gdy Łaguta skusiłby się na ofertę Speed Car Motoru lub innego klubu z PGE Ekstraligi, podpadłby nie tylko rybniczanom, ale i całemu środowisku żużlowemu. - Grigorij Łaguta jest coś ROW-owi winien i gdyby teraz ich porzucił, wyszłoby na to, że jest człowiekiem niehonorowym. Wyobrażam sobie, jaka poszłaby po nim opinia. Gwizdano by na niego nie tylko w Rybniku - spekuluje ekspert stacji nSport+.

Pozostając w ROW-ie, Łaguta ma całkiem ciekawe perspektywy na przyszłość. Wydaje się, że jego drużyna będzie miała na tyle mocny skład, że szybko wróci do elity. - Nie chce mi się wierzyć, by Motor oferował Grigorijowi dużo większe pieniądze od tych, jakie może zarobić w ROW-ie. Poza tym ten zespół powinien szybko wrócić do elity. Jeśli Łaguta wspomoże ich swoimi punktami, to może to wydarzyć się już w przyszłym roku - kwituje Dankiewicz.

ZOBACZ WIDEO Jakub Jamróg: Był taki rok, że widziałem pięć trupówAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy zgadzasz się z opinią Dankiewicza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (25):

Wszystkie komentarze (25)

Komentarze (25)

    Wszystkie komentarze (25)
    PRZEJDŹ NA WP.PL