Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stal - Fogo Unia Rafał Karczmarz z prawejWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Stal - Fogo Unia. Rafał Karczmarz z prawej

Stal Gorzów druga albo siódma? Trudno cokolwiek przewidzieć

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Nie licząc Fogo Unii i Speed Car Motoru Lublin, składy w PGE Ekstralidze są tak wyrównane, że trudno będzie cokolwiek przewidzieć. Gorzowska Stal może być w najbliższym sezonie druga, ale równie dobrze i siódma.

Co prawda okno transferowe zostanie otwarte dopiero na początku listopada, ale kadry ekstraligowych zespołów w dużej mierze już znamy. - Bez względu na to, co się wydarzy, murowanym kandydatem do tytułu będzie znów Fogo Unia. Ten zespół odjechał reszcie stawki i inny wynik niż mistrzostwo będzie ogromną niespodzianką - przekonuje nasz ekspert i były żużlowiec, Jan Krzystyniak.

To samo można powiedzieć zresztą o dole tabeli. - Motorowi większych szans na to, by cokolwiek zdziałać nie daję. Nawet jeśli udałoby im się pozyskać Grigorija Łagutę, w co osobiście nie wierzę, ich losu to nie odwróci. Nie ma tak naprawdę zespołu, z którym mogliby rywalizować o uniknięcie ostatniej, ósmej lokaty - ocenia były wiceprezes gorzowskiej Stali, Michał Kugler.

Miejsca pierwsze i ósme są - przynajmniej na papierze - zarezerwowane, ale co z pozostałymi? Patrząc na dokonywane jesienią transfery, rywalizacja zapowiada się na naprawdę wyrównaną. - Ciekawie będzie choćby dlatego, że po wzmocnieniu formacji młodzieżowej do walki o play-offy włączy się na pewno GKM Grudziądz - mówi ekspert stacji nSport+, Wojciech Dankiewicz. Nasi rozmówcy wskazują też na to, że mocniejszy niż przed rokiem będzie forBET Włókniarz Częstochowa, który jest już pewny pozyskania Pawła Przedpełskiego.

W dole tabeli nie będzie poza tym kolejny sezon Falubazu Zielona Góra, który wzmocni się Nickim Pedersenem i Martinem Vaculikiem. Swoje ambicje mają poza tym w Toruniu i Wrocławiu. Przy tak wyrównanych składach prognozowanie pozycji na koniec sezonu jest jednak niczym wróżenie z fusów. Zdarzyć może się dosłownie wszystko. To sprawia, że dla przykładu Cash Broker Stal Gorzów, może być - tak jak w sezonie 2018 - równie dobrze druga, jak i siódma.

- Unia pozostanie pierwsza, a za jej plecami cała reszta będzie się przez cały rok tasować. Tam zdarzyć może się dosłownie wszystko - mówi Krzystyniak. - Mam jednak wątpliwości czy będzie to tak pasjonujące, jak na pierwszy rzut oka się wydaje. W końcowym rozrachunku liczy się przecież to, kto zdobędzie tytuł. Niektórzy, na czele z Falubazem się wzmocnili, ale na leszczynian to nie wystarczy. Trzeci rok z rzędu będziemy mieli tego samego mistrza kraju - kwituje Krzystyniak.

ZOBACZ WIDEO Jamróg: Nie mam wyrobionej marki. Wciąż muszę coś komuś udowadniaćAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Stal Gorzów awansuje w 2019 roku do play-offów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (46):

 • zgryźliwy Zgłoś
  Stal Gorzów druga albo siódma ? Zdecydowanie bliżej miejsca siódmego. W lidze trudno dokonać czegoś znaczącego z dwoma klasowymi zawodnikami.
  • skarpa Zgłoś
   Stal Gorzów idzie śladami Falubazu ma długi musi oszczędzać inie ma szans PO z tym składem 5-6 miejsce
   • Xmen72 Zgłoś
    Wygra ten czy tamten będzie siódmy lub drugi a niestety Unia znów wygra co za nudy ta oto konkluzja nasuwa się z całego artykułu. Niestety takich oto wypocin do początku kolejnego sezonu
    Czytaj całość
    będzie mnóstwo. Jak dla mnie składy które być może się potwierdzą dają wiele nadziei na emocjonujący sezon 2019 r każdy może być Mistrzem jedyny Motor z całym szacunkiem do tego klubu niekoniecznie powalczy o medale a po za tym wszystko może się zdarzyć pozdrawiam.
    Wszystkie komentarze (46)

    Komentarze (46)

     Wszystkie komentarze (46)
     PRZEJDŹ NA WP.PL