Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Fogo Unia - Stal. Krzysztof Kasprzak na prowadzeniu.

Kryjom ocenia transfery. Stal się osłabiła, Sparta zachowała status quo, Get Well nie wyciągnął wniosków

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
- Stal ma dobry krajowy szkielet, ale Duńczycy to niewiadoma - ocenia Sławomir Kryjom, żużlowy menedżer i ekspert. - A po Get Well nie widać, żeby wyciągnęli wnioski z poprzedniego sezonu.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Fogo Unia Leszno bez zmian.
Sławomir Kryjom ocenia: Układ personalny w Lesznie obowiązuje od dwóch lat. Dobrze się sprawdził i nie było sensu tego zmieniać. Unia musi jedynie poszukać zawodników zagranicznych do 21 lat i objeżdżać ich w drugoligowych rezerwach.

Cash Broker Stal Gorzów. Dojdą Peter Kildemand, Anders Thomsen, Mateusz Bartkowiak. Odejdą Martin Vaculik, Linus Sundstroem, Grzegorz Walasek.
Kryjom: Tor wszystko zweryfikuje, ale Stal się osłabiła. Ma dobry krajowy szkielet, ale Duńczycy to jednak duża niewiadoma. Fajnie, że Woźniak będzie trzecim prowadzącym, za Vaculika, ale łatwo mu nie będzie.

Betard Sparta Wrocław. Dojdzie Jakub Jamróg. Odejdzie Andrzej Lebiediew.
Kryjom: Zachowano status quo. W tym składzie trudno będzie zdobyć złoto, bo jednak ta koncepcja nie przyniosła efektu w sezonach 2017 i 2018. Każdy z zawodników będzie musiał zanotować progres. Dla Sparty ten rok będzie ostatnim dzwonkiem, bo Drabik kończy wiek juniora.

forBET Włókniarz Częstochowa. Dojdą Paweł Przedpełski, Jakub Miśkowiak. Odejdzie Tobiasz Musielak.
Kryjom: Sensownie uzupełniono skład. Podejrzewam, że Paweł zanotuje progres, bo będzie regularnie startował i nie będzie miał tych problemów, co w Get Well. Miśkowiak jako obiecujący junior, w połączeniu z Gruchalskim, to też może być ciekawa para.

Get Well Toruń. Dojdą Norbert Kościuch, Maksymilian Bogdanowicz, Kamil Kiełbasa, Bartłomiej Kowalski. Odejdą Przedpełski, Daniel Kaczmarek.
Kryjom: Nie widzę, żeby oni wyciągnęli wnioski z poprzedniego sezonu. Dobra końcówka trochę zdeformowała obraz zespołu. Jeśli jednak Doyle nie rozpocznie sezonu tak pechowo, jak w tym roku, a Iversen nie powtórzy błędów sprzętowych, to tu będzie plus. Minus przy formacji juniorskiej. Nadzieja w Igorze Kopciu-Sobczyńskim, że zastąpi Kaczmarka.

MRGARDEN GKM Grudziądz. Dojdą Kenneth Bjerre, Patryk Rolnicki, Marcin Turowski. Odejdą Krystian Pieszczek, Kai Huckenbeck.
Kryjom: Zobaczymy, czy Bjerre okaże się brakującym ogniwem. GKM wciąż ma zawodników, którzy potrafią znakomicie pojechać indywidualnie, ale nie do końca dobrze funkcjonują jako drużyna. Łatwo im za rok nie będzie, choć z pewnością wyglądają ciekawie i wzmocnili juniorkę.

Falubaz Zielona Góra. Dojdą Nicki Pedersen, Vaculik, Norbert Krakowiak. Odejdą Grzegorz Zengota, Kacper Gomólski, Jacob Thorssell, Alex Zgardziński
Kryjom: Mamy ekipę indywidualności, którą menedżer musi teraz scalić. Na pewno mocniejsi niż przed rokiem. Falubaz jest kandydatem do medalu, ale czy to, co ma wystarczy na wygranie ligi? Nie wiem. Nie przekonują mnie juniorzy. Zgardziński i Niedźwiedź w pierwszej części sezonu 2018 jechali dobrze. Dopiero po kontuzjach obniżyli poziom.

Speed Car Motor Lublin: Dojdą: Mikkel Michelsen, Zengota, Wiktor Trofimow jr. Odejdzie Daniel Jeleniewski.
Kryjom: Zespół już został przez wielu zdegradowany, ale to jest tylko sport. Jeśli będą posiadali atut własnego toru, to niejedna ekipa się zdziwi. Formacja juniorska na duży plus.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksjiCzy zgadzasz się z cenzurkami Kryjoma?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (26):

Wszystkie komentarze (26)

Komentarze (26)

    Wszystkie komentarze (26)
    PRZEJDŹ NA WP.PL