Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Paweł Miesiąc, Marek Kępa, Jakub Kępa, Robert Lambert z pucharem za wygranie Nice 1 Ligi Żużlowej WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu od lewej: Paweł Miesiąc, Marek Kępa, Jakub Kępa, Robert Lambert z pucharem za wygranie Nice 1. Ligi Żużlowej.

Oficjalnie: Speed Car Motor Lublin odkrył karty!

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Jak zapowiedzieli tak zrobili. W czwartek właściciele Speed Car Motoru Lublin przedstawili skład na przyszłoroczny sezon w PGE Ekstralidze.

Po awansie do PGE Ekstraligi rozpoczęła się ogromna dyskusja na temat przyszłorocznego składu Speed Car Motoru Lublin. Lubelscy działacze szybko zostali okrzyknięci największymi przegranymi tegorocznego okienka. Wielu zawodników jak Martin Vaculik czy Nicki Pedersen nie skorzystało z bardzo dobrej oferty i przeszli do ligowego rywala lubelskiej drużyny. Dyrektor sportowy Motoru - Jakub Kępa nie poddawał się i wciąż poszukiwał gwiazdy-lidera do swojego zespołu.

Nowymi zawodnikami w kadrze beniaminka Ekstraligi są Grzegorz Zengota oraz Mikkel Michelsen. Polak po niezbyt dobrym sezonie opuścił swój macierzysty klub - Falubaz Zielona Góra i ma zamiar odbudować swoją formę na Lubelszczyźnie. Z kolei Duńczyk był jednym z najlepszych zawodników Nice 1. Ligi Żużlowej i liderem Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Do Lublina wrócił Wiktor Trofimow jr. Ukrainiec z polskim paszportem miał już okazję ścigać się w zespole z Lublina. Razem z Motorem wygrał baraże o Nice 1. Ligę ze Stalą Rzeszów.

Po bardzo dobrym sezonie w Lublinie postanowili zostać Andreas Jonsson, Robert Lambert, Paweł Miesiąc oraz bracia Dawid i Wiktor Lampartowie. Szczególnie najmłodszy z nich był głównym priorytetem lubelskich działaczy. Juniorski skład uzupełnią Emil Peroń, Maciej Kuromonow oraz Kacper Gosik.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksji

Z lubelską drużyną pożegnali się Sam Masters, Joel KlingDaniel Jeleniewski oraz Oskar Bober. Australijczyk był zdecydowanie największym rozczarowaniem w ubiegłym sezonie. 27-latek łączony jest z MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Kapitan lubelskiego klubu zakończył sezon z kontuzją. Jak sam zdradził, nie miał nawet rozmowy z właścicielami Motoru nt. pozostania w klubie. Zostanie w Nice 1. Lidze Żużlowej i będzie reprezentował barwy Orła Łódź. Póki co nie jest znana przyszłość ostatniego z nich, czyli 21-letniego Bobera. W środę ogłosił on, że odchodzi z Motoru, jednak na obecną chwilę nie wiadomo do jakiego klubu. Póki co nie jest znana przyszłość Klinga.

Speed Car Motor Lublin 2019

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Andreas JonssonSzwecja1980
Robert LambertWielka Brytania1998
Dawid LampartPolska1990
Mikkel MichelsenDania1994
Paweł MiesiącPolska1985
Grzegorz ZengotaPolska1988
Juniorzy:
Kacper GosikPolska2002
Wiktor LampartPolska2001
Maciej KuromonowPolska1998
Emil PerońPolska1999
Wiktor TrofimowPolska1999Czy jesteś zaskoczony/a składem Motoru Lublin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (166):

Wszystkie komentarze (166)

Komentarze (166)

×
    Wszystkie komentarze (166)
    PRZEJDŹ NA WP.PL