Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michael Jepsen JensenWP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: Michael Jepsen Jensen

Oficjalnie: Michael Jepsen Jensen na dwa lata w Falubazie!

Dawid Borek
Dawid Borek
Falubaz Zielona Góra już ponad trzy tygodnie temu ogłosił przedłużenie współpracy z Michaelem Jepsenem Jensenem, ale dopiero w poniedziałek formalności stało się zadość. Duńczyk podpisał nowy kontrakt. To umowa dwuletnia.

W minionym sezonie Michael Jepsen Jensen był czołowym żużlowcem Falubazu Zielona Góra, dokładając ogromną cegiełkę do utrzymania drużyny w PGE Ekstralidze. W całych rozgrywkach Duńczyk wykręcił średnią biegową na poziomie 1,918.

Dokładnie 12 października Falubaz Zielona Góra pochwalił się, że Jepsen Jensen nadal będzie startował w drużynie z Winnego Grodu. Wtedy jeszcze duński żużlowiec nie mógł złożyć podpisu pod umową. Zrobił to w poniedziałek, oficjalnie przedłużając współpracę.

Co ważne, Jepsen Jensen podpisał kontrakt nie na rok, a na dwa lata, choć początkowo strony doszło do porozumienia w sprawie umowy na jeden sezon. W głowie Adama Golińskiego pojawił się wtedy plan, by skusić Duńczyka na dłuższy pobyt w Zielonej Górze. Kolejne negocjacje zakończyły się powodzeniem, w efekcie czego Jepsen Jensen będzie startował w żółto-biało-zielonych latach w sezonach 2019 i 2020.

-  Ten sezon był dla mnie bardzo ważny. Zrobiłem duży krok naprzód, a wsparcie i zaufanie ze strony klubu bardzo mi w tym pomogły. Przede mną kolejne wyzwania i wierzę, że dzięki jeździe w Zielonej Górze, uda mi się je zrealizować. Bardzo dziękuję całemu klubowi, miastu i przede wszystkim kibicom za rok 2018. Już nie mogę się doczekać nowego sezonu - mówił Jepsen Jensen już kilka tygodni temu.

Aktualny skład Falubazu Zielona Góra na sezon 2019 w PGE Ekstralidze:

Seniorzy:

Patryk Dudek
Piotr Protasiewicz
Michael Jepsen Jensen
Nicki Pedersen
Martin Vaculik
Mads Hansen

Juniorzy:
Mateusz Tonder
Damian Pawliczak

Autor na Twitterze:

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"

Czy Jepsen Jensen w przyszłym sezonie poprawi swoją średnią w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL