Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Chris Holder WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Chris Holder

Co sprawia, że Chris Holder jest w Get Well kimś wyjątkowym. Wierność w cenie

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Żużlowcy dotąd uchodzili za takich, co zmieniają kluby jak rękawiczki. W tym roku przeprowadzek jest bardzo mało, a wierność jest w cenie. Są zawodnicy, którzy jeżdżą już ponad 10 lat dla tego samego pracodawcy.

Wniosek z trwającego właśnie okna transferowego jest taki, że skończyło się skakanie z kwiatka na kwiatek. Dotąd było tak, że zawodnicy co rok, góra dwa zmieniali otoczenie. Nie dla wyzwania, ale dla zarobku. Płace się jednak wyrównały i żużlowcy przestali zmieniać drużyny jak rękawiczki. A i w klubach przyjęto inną strategię, uznając, że stabilizacja jest lepsza niż wieczne rotowanie składem. Rewolucję mieliśmy w Falubazie Zielona Góra, bo u pozostałych była tylko kosmetyka.

Oczywiście odnotujemy 13. zmianę w sportowym życiu Nickiego Pedersena (z Gniezna do Grudziądza przed sezonem 2000, potem do Gdańska, Zielonej Góry, Rybnika, znowu do Zielonej Góry, Rzeszowa, Częstochowy, Gorzowa, Gdańska, Rzeszowa, Leszna, Tarnowa i po raz trzeci do Zielonej Góry), ale drugiego takiego "Jasia Wędrowniczka" trzeba by długo szukać. Dla przykładu u 4-krotnego mistrza Grega Hancocka licznik zatrzymał się na 11 zmianach (startował w 11 klubach).

A jak to wygląda w klubach PGE Ekstraligi? Poniżej zestawienie - drużyny i zawodnicy, którzy mają startować w sezonie 2019, z zaznaczeniem ile lat (z rzędu) są już w danym zespole. Z polskich żużlowców na uwagę zasługuje duet Falubazu: Piotr Protasiewicz - Patryk Dudek. Gdy idzie o zagranicznych, szacunek dla Chrisa Holdera za 11 lat w Get Well Toruń. Obcokrajowiec jeżdżący tak długo w jednym klubie to prawdziwy fenomen.

Fogo Unia Leszno: Piotr Pawlicki (7 lat w Unii, za pierwszy sezon przyjęliśmy ten, w którym żużlowiec debiutował w lidze), Bartosz Smektała (5), Dominik Kubera (4), Emil Sajfutdinow (4), Janusz Kołodziej (2), Jarosław Hampel (1), Brady Kurtz (1).

Cash Broker Stal Gorzów: Bartosz Zmarzlik (8), Krzysztof Kasprzak (7), Rafał Karczmarz (3), Hubert Czerniawski (2), Alan Szczotka (2), Szymon Woźniak (1). Nowi: Peter Kildemand, Anders Thomsen, Mateusz Bartkowiak.

Betard Sparta Wrocław: Tai Woffinden (7), Maciej Janowski (5), Maksym Drabik (4), Vaclav Milik (4), Max Fricke (1), Gleb Czugunow (1), Patryk Wojdyło (1), Przemysław Liszka (1). Nowy: Jakub Jamróg.

forBET Włókniarz Częstochowa: Matej Zagar (2), Leon Madsen (2), Michał Gruchalski (2), Fredrik Lindgren (1), Adrian Miedziński (1). Nowi: Paweł Przedpełski, Jakub Miśkowiak.

Get Well: Ch. Holder (11), Igor Kopeć-Sobczyński (3), Jack Holder (2), Jason Doyle (1), Niels Kristian Iversen (1), Rune Holta (1). Nowi: Norbert Kościuch, Maksymilian Bogdanowicz.

MRGARDEN GKM Grudziądz: Artiom Łaguta (4), Krzysztof Buczkowski (4), Antonio Lindbaeck (3), Przemysław Pawlicki (1). Nowi: Kenneth Bjerre, Patryk Rolnicki, Marcin Kościelski.

Falubaz: Protasiewicz (12), Dudek (10), Sebastian Niedźwiedź (3), Mateusz Tonder (2), Michael Jepsen Jensen (1). Nowi: Martin Vaculik, Pedersen, Norbert Krakowiak.

Speed Car Motor Lublin: Robert Lambert (2), Paweł Miesiąc (2), Andreas Jonsson (1), Dawid Lampart (1), Wiktor Lampart (1). Nowi: Grzegorz Zengota, Mikkel Michelsen, Wiktor Trofimow jr.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksjiTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Co jest lepsze dla klubów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

×
    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL