WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Greg Hancock

Oficjalnie: Stal Rzeszów odsłoniła karty. Są cztery nowe twarze

Dawid Borek
Dawid Borek
Stal Rzeszów zaprezentowała kadrę na przyszłoroczne zmagania w Nice 1.LŻ. Nowymi nabytkami zostali Ernest Koza, Josh Grajczonek, Linus Sundstroem i Kai Huckenbeck. Drużynę poprowadzi Janusz Stachyra.

Ze składu, który wywalczył awans do Nice 1.LŻ, w Stali Rzeszów nadal będą startować Greg Hancock, Karol Baran, Nick Morris, Luke Becker i Michał Curzytek. Zostaje też Aaron Summers.

Nowe nabytki przychodzą z PGE Ekstraligi i Nice 1.LŻ. W najwyższej klasie rozgrywkowej w minionym sezonie jeździli Linus Sundstroem (10 meczów w Stali Gorzów, śr. biegopunktowa 1,200) oraz Kai Huckenbeck (12 meczów w GKM-ie Grudziądz, średnio jeden punkt na wyścig).

Josh Grajczonek tegoroczny sezon spędził z kolei w pierwszoligowym Orle Łódź, gdzie w 11 zawodach ligowych uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,476. Ernest Koza był natomiast liderem Speedway Wandy Kraków. W Nice 1.LŻ zdobywał średnio 1,580 "oczka" na wyścig.

Ciekawy jest zwłaszcza transfer Grajczonka i nie chodzi tu o aspekt sportowy. Otóż rok temu Australijczyk z polską licencją wystawił Nawrockiego do wiatru. - Grajczonek jest u mnie "spalony". Jeśli ktoś uzgadnia ze mną warunki, podaje rękę patrząc w oczy, a następnie wywija taki numer i idzie do innego klubu, to nie ma u mnie czego szukać. Zdradził klub i tyle - grzmiał biznesmen. Widać, że czas leczy rany.

Co ważne, w Stali Rzeszów dojdzie jeszcze do kolejnych ruchów kadrowych. - Zawodnicy, których ogłosiliśmy, już mamy, natomiast jeszcze 2-3 nazwiska nie są dopięte. Jeszcze będą kolejne nazwiska, ale już ten skład daje nam dużo możliwości - podkreśla Ireneusz Nawrocki.

Stal Rzeszów 2019:

Imię i nazwiskoKrajRok urodzenia
Karol BaranPolska1981
Luke BeckerUSA1999
Josh GrajczonekPolska1990
Greg HancockUSA1970
Kai HuckenbeckNiemcy1993
Ernest KozaPolska1994
Nick MorrisAustralia1994
Aaron SummersAustralia1988
Linus SundstroemSzwecja1990
Juniorzy:
Bartosz CurzytekPolska2003
Michał CurzytekPolska2002
Mateusz MajcherPolska2002

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksjiKup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Stal Rzeszów z takim składem wywalczy awans do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (86):

    Pokaż więcej komentarzy (83)
    PRZEJDŹ NA WP.PL