Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Mariusz Staszewski, trener TŻ Ostrovii, w parku maszyn

Mariusz Staszewski zostaje w Ostrowie. Podpisze trzyletni kontrakt

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
W Ostrowie rozpoczął się proces budowania drużyny na nadchodzące rozgrywki. Beniaminek Nice 1. Ligi Żużlowej ogłosił, że zespół w dalszym ciągu prowadził będzie Mariusz Staszewski. Trener ma podpisać trzyletni kontrakt.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Mariusz Staszewski był zawodnikiem ostrowskiej drużyny w latach 2009-2013. 1 sierpnia 2016 roku ogłoszono, że będzie on pełnił funkcję trenera szkółki w MDM Komputery TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp. Później objął także pierwszą drużynę, z którą wywalczył awans do Nice 1. Ligi Żużlowej.

Jego kontrakt kończył się w tym roku. Obie strony szybko doszły do porozumienia i wszystko wskazuje na to, że Staszewski będzie pracował w Ostrowie przynajmniej do 2021 roku. - Mogę zdradzić, że Mariusz Staszewski zostanie z nami na kolejne trzy lata, ale oficjalnie ogłosimy to już niedługo - powiedział prezes TŻ Ostrovii, Radosław Strzelczyk, w rozmowie z wlkp24.info.

W Ostrowie doceniają nie tylko sukcesy z pierwszą drużyną, ale także pracę ze szkółką. W tym sezonie licencję "Ż" zdobył Sebastian Szostak, natomiast Kacper Grzelak i Jakub Krawczyk uzyskali certyfikat w kategorii 250cc. - Bardzo dobrze nam się współpracuje. Mam nadzieję, że Mariuszowi też i on jest częścią tej całej żużlowej Ostrovii i chcę, żeby tak było nadal. Widać efekty jego pracy i Ostrów niedługo będzie miał swoich wychowanków - dodał Strzelczyk.

Aktualnie w kadrze biało-czerwonych znajduje się trzech zawodników. W środę kontrakt oficjalnie przedłużył Nicolai Klindt, a ważne umowy posiadają Mark Karion i Sebastian Szostak. W czwartek do tego grona mają dołączyć kolejni żużlowcy.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksji

Jak oceniasz decyzję o przedłużeniu umowy z Mariuszem Staszewskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL