WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / GKM Grudziądz / Na zdjęciu: Zdzisław Cichoracki i Kenneth Bjerre

Oficjalnie: GKM Grudziądz pochwalił się nowym zawodnikiem. Z nim powalczą o play-off

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
To, o czym mówiło się już od wielu tygodni, wreszcie stało się faktem. Kenneth Bjerre pojawił się w Polsce i podpisał kontrakt z MRGARDEN GKM-em Grudziądz. Działacze wierzą, że transfer Duńczyka pozwoli im włączyć się do walki o awans do play-off.

- Prawda jest taka, że mieliśmy go na celowniku już od kilku sezonów - mówi w rozmowie z portalem WP SportoweFakty Zdzisław Cichoracki. - Nigdy nie doszło jednak do tak zaawansowanych rozmów jak w tym roku. Negocjacje trwały bardzo krótko. Wszystko zostało załatwione tak naprawdę jednym telefonem - dodaje członek rady nadzorczej grudziądzkiego klubu.

Kenneth Bjerre od samego początku rozmów był pozytywnie nastawiony do transferu. - Tradycyjnie zapytaliśmy również o zdanie naszych zawodników. Każdy z nich pochlebnie wypowiadał się o Duńczyku. Wtedy nie mieliśmy już żadnych wątpliwości, że to będzie dobre wzmocnienie - dodaje Cichoracki.

Zawodnik pojawił się w Polsce w środę wieczorem i złożył podpis pod kontraktem z GKM-em. Później od razu wrócił do Anglii. 16 listopada znowu pojawi się w Grudziądzu przy okazji uroczystego zakończenia sezonu, które organizuje wtedy jego nowy klub.

Dodajmy, że poza Bjerre w formacji seniorskiej GKM-u znajdą się Artiom Łaguta, Antonio Lindbaeck, Przemysław Pawlicki i Krzysztof Buczkowski. Grudziądzan mają również wzmocnić dwaj juniorzy. Klub porozumiał się Patrykiem Rolnickim i Marcinem Turowskim. Otwarty pozostaje cały czas temat rezerwowego, który mógłby startować pod numerami 8 i 16.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Kenneth Bjerre będzie wzmocnieniem dla GKM-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (26):

    Pokaż więcej komentarzy (23)
    PRZEJDŹ NA WP.PL