WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Wiktor Trofimow jr. na prowadzeniu

Trofimow złożył obietnicę Rusieckiemu. Może wrócić do Unii Leszno

Dawid Borek
Dawid Borek
Wiktor Trofimow to jedyny żużlowiec, który w tym okresie transferowym opuścił Fogo Unię Leszno. Junior złożył jednak ważną obietnicę Piotrowi Rusieckiemu.

Ukrainiec z polskim paszportem, który w minionym sezonie startował w drużynie rezerw Fogo Unii Leszno - Stainer Unii Kolejarzu Rawicz - pierwszego dnia okresu transferowego trafił do beniaminka PGE Ekstraligi. W Speed Car Motorze Lublin stworzy parę młodzieżową z Wiktorem Lampartem.

- Transfer do Lublina wyjdzie z pożytkiem dla Wiktora. Nie chcieliśmy, by takiej klasy zawodnik oczekiwał na miejsce w składzie, gdy wiedzieliśmy, że w innej drużynie będzie mógł zdobywać punkty i nadal rozwijać swój talent - tłumaczy Piotr Rusiecki w rozmowie z Radiem Elka.

Wiktor Trofimow jr rozstał się z z Fogo Unią Leszno, ale niewykluczone, że za dwa lata, gdy zakończy wiek młodzieżowca, zawodnik wróci do macierzystego klubu.

- To transfer definitywny, choć Wiktor złożył przysięgę, że najpóźniej 30 września 2020 roku do mnie zadzwoni i zapyta, czy jest dla niego miejsce w Unii Leszno. Obiecał, że mam pierwszeństwo w negocjacjach na kolejne lata - zdradza prezes leszczyńskiego klubu.

Pozostali zawodnicy Fogo Unii zostają w Lesznie. Mistrzowie Polski nie zdecydowali się na żaden transfer z zewnątrz. - Wszystkie tematy kontraktowe były dogadane już przed finałem. Wszyscy wiedzieli, że będą kontynuować karierę w Lesznie - dodaje Rusiecki.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Nie wyobrażam sobie klubu bez prezesa Mrozka. On zna się na żużlu, a takich ludzi brakujeKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Unia słusznie wypuściła Trofimowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

    Pokaż więcej komentarzy (7)
    PRZEJDŹ NA WP.PL