WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Paweł Wilczyński / Unia - Stal. Peter Kildemand na prowadzeniu

Oficjalnie: Cash Broker Stal Gorzów podpisała dwa kontrakty!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Koniec spekulacji w Gorzowie Wielkopolskim. Anders Thomsen i Peter Kidemand podpisali kontrakty z Cash Broker Stalą. Podstawowy skład ekipy Stanisława Chomskiego na sezon 2019 został zamknięty.

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

O pozyskaniu przez Cash Broker Stal Andersa Thomsena i Petera Kildemanda mówi się już od kilku tygodniu. Gorzowianie zdecydowali się na duet Duńczyków, kiedy okazało się, że ich szeregi opuści Martin Vaculik. Pod uwagę brane były jeszcze inne opcje. Działacze rozważali między innymi kandydatury Mikkela Michelsena i Michaela Jepsena Jensena. Ostatecznie postawili jednak Thomsena i Kildemanda.

Ten pierwszy najprawdopodobniej stworzy duet z Szymonem Woźniakiem. W roli prowadzącego parę nominalnie wystąpi Polak, ale gorzowianie wierzą, że obaj będą punktować na zbliżonym do siebie poziomie. Jeśli chodzi o Kildemanda, to były żużlowiec Grupy Azoty Unii Tarnów zajmie pozycję, którą w drużynie mieli Linus Sundstroem i Grzegorz Walasek. Pierwszy odszedł do Stali Rzeszów a drugi do MDM Komputery TŻ Ostrovii. Stal wierzy, że Duńczyk odbuduje się w jej szeregach i wróci do formy, którą prezentował podczas swoich pierwszych sezonów w PGE Ekstralidze.

Podstawowy skład gorzowskiego klubu jest na ten moment zamknięty. Poza Thomsenem i Kildemandem w formacji seniorskiej znajdą się Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak i Szymon Woźniak. Młodzieżowy duet będą stanowić Rafał Karczmarz i Mateusz Bartkowiak. Czy to oznacza, że kadra na sezon 2019 jest zamknięta? Niekoniecznie.


ZOBACZ WIDEO Jakub Jamróg: Był taki rok, że widziałem pięć trupów

Czy Kildemand i Thomsen zdołają zapełnić lukę po Vaculiku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (178):

    Pokaż więcej komentarzy (175)
    PRZEJDŹ NA WP.PL