WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Falubaz Zielona Góra / Na zdjęciu: Norbert Krakowiak

Oficjalnie: Falubaz z trzecim transferem. Nowy junior na pokładzie

Dawid Borek
Dawid Borek
Falubaz pochwalił się trzecim transferem w tym okienku. Po Nickim Pedersenie i Martinie Vaculiku, nowym nabytkiem zielonogórzan został Norbert Krakowiak. To wzmocnienie formacji juniorskiej.

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

O tym, że Norbert Krakowiak ma trafić do Falubazu Zielona Góra, informowaliśmy już blisko miesiąc temu. W zasadzie brakowało tylko oficjalnego potwierdzenia tego transferu przez klub, co nastąpiło w czwartek. Młodzieżowiec wzmocnił formację juniorską zielonogórskiego zespołu. Podpisał dwuletni kontrakt.

- Nasze rozmowy przebiegały dosyć szybko. Z trenerem Adamem Skórnickim rozmawiałem już wcześniej i czułem to zainteresowanie. Po sezonie spotkaliśmy się kolejny raz, już na konkretnych rozmowach. Ja poczułem wtedy, że klub mnie potrzebuje i to było dla mnie ważne. Długo zastanawiałem się nad tym, co będzie dla mnie lepsze: jazda w pierwszej lidze czy w PGE Ekstralidze. Wspólnie z tatą doszliśmy jednak do wniosku, że spróbuję podjąć to wyzwanie. Wychodzę z założenia, że trzeba jeździć z najlepszymi, by być najlepszym - mówi Krakowiak.

Żużlowiec, który miniony sezon spędził w Car Gwarant Starcie Gniezno, o miejsce w ligowym składzie Falubazu będzie walczył z Mateuszem Tonderem i Damianem Pawliczakiem. Krakowiak w przyszłym roku skończy 20 lat, a więc jeszcze przez dwa sezony będzie mógł startować na pozycji juniora. 

- Norbert to talent polskiego żużla i liczę, że właśnie u nas rozwinie skrzydła. Rekomendację naszego sztabu szkoleniowego wsparłem własnymi obserwacjami tego zawodnika na torze i wyszło to bardzo pozytywnie. Dodatkowo bezpośrednie spotkanie dało mi podstawy, aby uwierzyć, że Norbert może stać się siłą naszej formacji juniorskiej. Jestem dobrej myśli co do dalszej kariery tego młodzieżowca. Wierzę, że doczekamy się jego ważnych punktów w PGE Ekstralidze - komentuje Adam Goliński, prezes zielonogórskiego klubu.

Dla Krakowiaka to powrót do PGE Ekstraligi. W przeszłości junior był żużlowcem Get Well Toruń, w barwach którego w sezonach 2016-2017 pojechał w sumie cztery mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

- Norberta już kilka sezonów nie było w PGE Ekstralidze, więc informacji o nim mieliśmy najmniej. W rozgrywkach pierwszoligowych oraz młodzieżowych prezentował się jednak bardzo dobrze. To zawodnik, który ostatni sezon przejechał na równym i stabilnym poziomie. Wierzę, że jego postawa zrobi różnicę dla naszego zespołu - przyznaje Adam Skórnicki, menedżer Falubazu.

Aktualny skład Falubazu Zielona Góra na sezon 2019:

Seniorzy:
Patryk Dudek
Piotr Protasiewicz
Michael Jepsen Jensen
Nicki Pedersen
Martin Vaculik
Mads Hansen

Juniorzy:
Mateusz Tonder
Damian Pawliczak
Norbert Krakowiak

Autor na Twitterze:

ZOBACZ WIDEO Jamróg: Nie mam wyrobionej marki. Wciąż muszę coś komuś udowadniać

Czy Krakowiak będzie podstawowym juniorem Falubazu w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (82):

    Pokaż więcej komentarzy (79)
    PRZEJDŹ NA WP.PL