WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: David Pacalaj

Oficjalnie: Wilki Krosno z kolejnym zawodnikiem. To siostrzeniec Martina Vaculika

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
David Pacalaj w przyszłym sezonie będzie mógł zadebiutować w rozgrywkach ligi polskiej. 17-letni siostrzeniec Martina Vaculika obiera tę samą ścieżkę, co jego wujek. Starty w naszym kraju rozpocznie w klubie z Krosna.

Młody Słowak jest czwartym zawodnikiem ogłoszonym przez Wilki. O tym, że krośnieński klub prowadzi z nim rozmowy, informowaliśmy na WP SportoweFakty już miesiąc temu. W tej chwili w kadrze oprócz niego znajdują się także Edward Mazur, Lars Skupień i Duńczyk Patrick Hansen.

David Pacalaj to najzdolniejszy zawodnik młodego pokolenia na Słowacji. Głównie startuje w zawodach w Czechach. W tym roku z niezłej strony pokazał się też m.in. w Pucharze Europy U19, gdzie awansował do finału w fińskim Varkaus (zajął tam 11. miejsce).

Słowak prawdopodobnie nie będzie jedynym zawodnikiem w Wilkach, który jeszcze nie miał okazji ścigać się w Polsce. Kontrakt podpisać ma też m.in. Norweg Glenn Moi. Jeśli chodzi o bardziej doświadczonych zawodników, to na tapecie jest m.in. Duńczyk Nicklas Porsing.

Trudno oczekiwać, aby David Pacalaj był podstawowym zawodnikiem zespołu. To bardziej głęboka rezerwa, ale i niezła inwestycja, bo kontrakt został podpisany aż na trzy lata. Jego wujek Martin Vaculik karierę w Polsce zaczynał właśnie od startów w Krośnie w latach 2006-2007.

Klub cały czas poszukuje też trenera. W związku z tym, że niepewny stał się angaż Janusza Ślączki do ROW-u Rybnik, w ostatnich dniach wzrosły szanse, że ten szkoleniowiec będzie jednak pracował w Krośnie, na czym mocno zależy działaczom. Na razie nic nie jest jednak przesądzone.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o tym, jaki ma problem z Hampelem: "Nadziewam się na jego szprycę"


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Czy zakontraktowanie Davida Pacalaja to dobry ruch ze strony Wilków Krosno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

    Pokaż więcej komentarzy (12)