Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy Śląska ŚwiętochłowiceWP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: zawodnicy Śląska Świętochłowice

Sześciu zawodników z kontraktami w Śląsku Świętochłowice

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Nie tylko kluby zgłoszone do ligi podpisują kontrakty z zawodnikami na sezon 2019. Również czterech juniorów i dwóch seniorów zakontraktował Śląsk Świętochłowice. Z zespołem może się jeszcze związać jeden obcokrajowiec.

Umowy ze Śląskiem Świętochłowice podpisali senior Bartosz Szymura, juniorzy Marcel Krzykowski, Łukasz Szczęsny, Dawid Kołodziej i Mateusz Pacek oraz Ukrainiec Witalij Łysak, który podobnie jak Szymura, może szukać pracodawcy w trakcie sezonu. Istnieje szansa, że w ciągu najbliższych dni jeszcze jeden obcokrajowiec zwiąże się umową z klubem z Górnego Śląska, co otworzyłoby mu furtkę do związania się z inną drużyną.

- Wszyscy juniorzy mają podpisane kontrakty. Marcel Krzykowski, Łukasz Szczęsny, Dawid Kołodziej i Mateusz Pacek są naszymi zawodnikami. Swoją karierę chwilowo zawiesił Piotr Podyma, który nie podpisał jeszcze nigdzie kontraktu. Ważny kontrakt ma też Bartosz Szymura, który szuka klubu, do którego mógłby zostać wypożyczony - powiedział Grzegorz Gabor, prezes Śląska.

Obecnie stadion w Świętochłowicach jest remontowany i jeszcze nie ma mowy o występach w lidze. Testem przed przystąpieniem do ligi ma być udział świętochłowiczan w zawodach młodzieżowych, przede wszystkim w Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Starty juniorów w barwach Śląska są ważnym krokiem do przodu dla drużyny. - Chciałbym, by nasi zawodnicy ścigali się w imprezach młodzieżowych. Jak wszystko zagra, nasi wychowankowie będą mogli występować w literą Ś na plastronie. Stadion jest już w budowie, koparki pracują i czekamy na sfinalizowanie remontu - dodał Krzysztof Bas, trener klubu ze Świętochłowic.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"

Czy start w DMPJ byłby szansą na rozwój dla juniorów Śląska?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL