WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Michael Haertel

Oficjalnie: Utalentowany Niemiec zadebiutuje w polskiej lidze. Pojedzie w Wandzie Kraków

Dawid Borek
Dawid Borek
Szefostwo Speedway Wandy podpisało kontrakt z kolejnym zawodnikiem na sezon 2019. Nowym żużlowcem krakowskiego klubu został Michael Haertel, który zadebiutuje w polskiej lidze.

20-letni Niemiec to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w swoim kraju. Na swoim koncie ma m.in. występy w SEC, IMŚJ i Speedway of Nations. Ponadto może pochwalić się tytułem Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Niemiec i wicemistrza świata w longtracku z 2017 roku.

W przyszłym sezonie Michael Haertel zadebiutuje w polskiej lidze, a stanie się to w Speedway Wandzie Kraków, z którą podpisał kontrakt. 

- Wielokrotnie podkreślałem, że będziemy budować skład na miarę naszych możliwości finansowych, bez licytowania się z innymi. Haertel to czołowy niemiecki junior, doskonale radził sobie na długim torze, ale chce skupić się na rozgrywkach klasycznego żużla. Wierzę, że może sprawić sporo niespodzianek w polskiej lidze. Wpisuje się poza tym w naszą wizję składu - zawodników, którzy mają coś do udowodnienia na torze - tłumaczy Paweł Sadzikowski, prezes krakowskiego klubu.

Haertel to czwarty senior w kadrze Speedway Wandy na sezon 2019. Wcześniej kontrakty podpisali Tero Aarnio, Matej Kus i Wojciech Lisiecki.

ZOBACZ WIDEO Wach: Biłem mocniej, ale on był bardziej ruchliwy. O wyniku zadecydował jeden ciosKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Haertel poradzi sobie w 2. Lidze Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

    Pokaż więcej komentarzy (8)
    PRZEJDŹ NA WP.PL