Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aureliusz Bieliński WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Aureliusz Bieliński

Kolejny zawodnik w bydgoskiej Polonii. To wychowanek Wybrzeża Gdańsk

Michał Konarski
Michał Konarski
Aureliusz Bieliński podpisał kontrakt warszawski z Polonią Bydgoszcz. Taki rodzaj umowy daje 21-latkowi szansę na angaż w innym klubie, na co sam zawodnik z pewnością liczy.

Żużlowiec ten sezon 2018 spędził w Stali Rzeszów. Początkowo w klubie liczono, że będzie w stanie regularnie punktować, przynajmniej w biegach juniorskich. Pogubił się jednak i wypadł ze składu, a dodatkowo podpadł działaczom zachowaniem podczas meczu w Poznaniu. Aureliusz Bieliński nie chce jednak kończyć kariery i dlatego podpisał kontrakt warszawski w Polonii Bydgoszcz.

21-letni żużlowiec ma za sobą trudny okres. Zmiana klubu i jazda w mieście oddalonym o kilkaset kilometrów od rodzinnego to na pewno nie była łatwa sprawa. Dodatkowo Aureliusz przeżył rodzinną tragedię, jaką była śmierć ojca. Był on motorem napędowym jego kariery i dla tak młodego człowieka to duży cios. Widać jednak, że żużlowiec chce kontynuować przygodę z czarnym sportem.

Tym samym kadra seniorska Polonii liczy już jedenaście nazwisk - Kamil Brzozowski, Rene Bach, Dimitri BergeRicky Wells, Damian Adamczak, Oskar Ajtner-Gollob, Mikołaj Curyło, Matic Ivacic, Valentin Grobauer, Ondrej Smetana i Bieliński właśnie. Trudno jednak przypuszczać, by ostatnich dwóch pojawiło się w składzie. Raczej należy oczekiwać ich wypożyczenia do innej drużyny.

ZOBACZ WIDEO Ile żużlowcy wydają na opony?

Czy znajdzie się klub zainteresowany wypożyczeniem Bielińskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL