Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Przedpełski WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Paweł Przedpełski

Sezon ostatniej szansy Pawła Przedpełskiego? Ekspert nie pozostawia złudzeń

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
Paweł Przedpełski zdecydował się na zmianę barw klubowych i podpisał kontrakt z forBET Włókniarzem Częstochowa. Czy to dla niego sezon ostatniej szansy? Wojciech Dankiewicz widzi to zupełnie inaczej.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

23-letni Paweł Przedpełski po sukcesach jako junior wyraźnie spuścił z tonu i w dwóch ostatnich latach nie błyszczał. W minionym sezonie w Get Well Toruń zdobył zaledwie nieco ponad 4 punkty na mecz. By było lepiej, młody żużlowiec przeniósł się do forBET Włókniarza Częstochowa, z którym związał się na rok.

Wielu komentatorów pozytywnie ocenia ten ruch. Należy do nich Wojciech Dankiewicz, który jest daleki, by mówić o sezonie ostatniej szansy Pawła Przedpełskiego. - Jest młodym zawodnikiem i zmiana klimatu może mu pomóc. Miejmy nadzieję, że Przedpełski się odrodzi. Nie powinniśmy z góry skazywać go na słaby sezon. Na pewno się pokaże z dobrej strony - podkreśla ekspert nSport+. 

Marek Cieślak już zapowiedział, że jest skłonny wystawić 23-latka jako prowadzącego parę. Przedpełski nie musi się obawiać, że będzie zastępowany po dwóch słabszych startach. Zdaniem Dankiewicza żużlowiec nawet po nie najlepszym sezonie we Włókniarzu będzie mógł spać spokojnie. - Wiemy, że jest deficyt polskich zawodników, a każdy klub musi wystawić dwóch seniorów rodem z Polski. Nawet żużlowcy słabsi od Pawła mają niezłe wzięcie w klubach ekstraligowych. W kolejnych latach wychowanek klubu z Torunia nie pozostanie bez pracy - podkreśla nasz rozmówca.

Poza Przedpełskim do zespołu spod Jasnej Góry dołączyli Damian Dróżdż, Witalij KowalSebastian Ułamek, Adrian Bialk, Jakub Miśkowiak i Adrian Woźniak.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Nie wyobrażam sobie klubu bez prezesa Mrozka. On zna się na żużlu, a takich ludzi brakuje

Czy Paweł Przedpełski odbuduje się we Włókniarzu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • RECON_1 Zgłoś
  Akurat wg mnie to jest jego ostatnia szansa na elipe, jak. Ie wypali to pójdzie jak musielak, swoją drogą to chętnie zobaczę ile razy Cieślak puści go jako prowadzącego parę...
  • tad Zgłoś
   Nie bardzo w to wierzę oby nie podzielił losu brata i Pulczyńskich
   • jack z Torunia Zgłoś
    No niestety to jest dla Pawła ostania szansa. Chce istnieć w tym sporcie trzeba poświecić się żużlowi w całości i walczyć w każdym wyścigu do końca. Szkoda, że poddał się w
    Czytaj całość
    walce z młodszym od siebie i znacznie mniej objeżdżonym na polskich torach Jackiem Holderem. To on powinien co najwyżej go uczyć polskich torów i polskich realiów żużla.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL